Svět knihy Praha – sobota

Kdy?
Sobota 25. Září 2021, 19:00
Kde?
Výstaviště Holešovice
11.00 – 11.50
Velký sál
Velký rozhovor s Laurentem Binetem
Autor bestselleru HHhH Laurent Binet představuje svůj nový román Civilizace. Co kdyby se v Americe neusadili španělští conquistadoři, ale místo nich by se v 16. století v Evropě vylodil incký císař Atahualpa a převzal moc?
 
11.00 – 11.50
Autorský sál
Jan Novák a jeho Kundera
Mezinárodně úspěšný spisovatel Jan Novák přinesl v loňském roce zásadní příspěvek do neutuchající české debaty o Kunderovi. Na 900 stranách zmapoval jeho předexilový život i dílo. Přijďte na debatu shrnující, co se za poslední rok přihodilo.
 
11.00 – 11.50
Fantasy & sci-fi
Mycelium, prokletí sáhodlouhých ság
Jsou dnes knihy čím dál delší? Kdo za to může? A chceme to? Co si počít s příběhem, který začal jako malá horská bystřina a na dolním toku se najednou rozlévá do mohutného proudu epického vyprávění? Dokážeme se neutopit? Povídání pro autory, kteří by chtěli psát ságy, i pro čtenáře, kteří ságy milují, od autorky nejdelší české ságy o mimozemských houbách.
 
12.00
Levé křídlo, L407
Jan Novák – autogramiáda
 
12.00
Levé křídlo, L407
Vilma Kadlečková – autogramiáda
 
12.00
Střední hala, S201
Laurent Binet – autogramiáda
 
14.00 – 14.50
Literární sál
Jakub Szántó, Martin Řezníček a Milan Kocourek
Redaktoři, jejichž tvář znáte z televize. Vyměnili kamery za klávesnici počítače, aby se s vámi podělili o své zkušenosti a zážitky. Chcete se dozvědět víc o Izraeli, o Donaldu Trumpovi nebo o současné Británii? Budete mít možnost od těch nejpovolanějších…
 
14.00 – 14.50
Pavilon Rosteme s knihou
Petra Hůlová: Liščí oči
Ve svém první románu pro mládež kombinuje známá literátka Petra Hůlová prvky fantasy s dobrodružným příběhem a alternativní historií. Hlavní hrdinové se ocitají v srpnu 1968 a zažívají dobrodružství, o jakých dosud četli jen v učebnicích dějepisu.
 
15.00 – 15.50
Autorský sál
Arthur Japin: Paní Degasová
Uznávaný nizozemský spisovatel Arthur Japin a jeho beletristické nahlédnutí do osudu malíře Edgara Degase. Autor na základě dopisů, deníků, dobových svědectví a skic slavného malíře strhujícím způsobem rekonstruuje jeho umělecké tápání i zrání, životní vítězství i prohry.
 
15.00
Levé křídlo, L407   
Jakub Szántó a Martin Řezníček, Petra Hůlová - autogramiáda
 
16.00 – 16.50
Literární sál
Lenka Elbe, Pavla Horáková, Josef Pánek, Miloš Urban a Vratislav Kadlec
Autoři a nositelé cen Magnesia Litera: Lenka Elbe, Pavla Horáková, Josef Pánek, Miloš Urban a Vratislav Kadlec pohovoří společně nejen o oceňovaných knihách, současné tvorbě, ale především o nových titulech, které připravují pro nakladatelství Argo.
 
16.00
Levé křídlo, L407   
Arthur Japin – autogramiáda
 
17.00 – 17.50
Velký sál
Milan Kundera – Život spisovatele
Výjimečné setkání u příležitosti vydání biografie Milan Kundera – Život spisovatele za přítomnosti autora Jeana-Dominiqua Brierra a Tomáše Kubíčka, specialisty na Kunderovo dílo a ředitele Moravské zemské knihovny v Brně.
 
17.00 – 17.50                     
Autorský sál
Chvilka pro napětí
V posledních letech žižkovské nakladatelství častěji vydává původní českou tvorbou. Představujeme vám čtveřici „nových“ autorů, kteří si zcela jistě zaslouží vaši pozornost. Besedy se zúčastní František Šmehlík, Petr Sagitarius, Miroslav Pech a Zuzana Říhová.
 
17.00 – 17.50
Literární salon
Bezcitné dějiny: Martyna Bunda a Karin Lednická
Kašuby a Slezsko: dva regiony, které historie mnohokrát převálcovala. Z pohledu žen se na ně dívají Martyna Bunda ve svých knihách Bezcitnost a Modrá kočka a Karin Lednická v románové kronice Šikmý kostel. Moderuje překladatelka Barbora Kolouchová.
 
17.00
Levé křídlo, L407   
Lenka Elbe, Pavla Horáková, Josef Pánek, Miloš Urban, Vratislav Kadlec - autogramiáda
 
18.00
Levé křídlo, L407   
Zuzana Říhová, Petr Sagitarius, Miroslav Pech, František Šmehlík – autogramiáda
 
18.00
Střední hala, S103 
Martyna Bunda a Karin Lednická - autogramiáda