Blog

Adventní kalendář 2023

Od 1. do 24. prosince můžete opět každý den soutěžit o jednu knihu z nakladatelství Argo. Tentokrát budeme losovat dva výherce a většina knih je podepsána autorem nebo autorkou. Těšíme se na vaše odpovědi.

číst dále
Nejvtipnější knížky roku!

Dvě naše autorky získaly Cenu Miloslava Švandrlíka, kterou každoročně uděluje Obec spisovatelů ČR nejlepším humoristickým knihám. Lucie Vaňková získala 1. místo a Eva Grestenbergerová se umístila na 3. místě. Oběma blahopřejeme a vy si můžete přečíst laudatia, která zazněla při předávání cen.

číst dále
Vánoce v knihkupectví s knížkami z Arga

Blíží se Vánoce, a co může být lepším dárkem než kniha? Ve dnech 24. listopadu až 3. prosince 2023 jsme pro vás připravili neodolatelnou akci s názvem „Vánoce v knihkupectví“. Ve spolupráci s knihkupectvím Kosmas vám přinášíme jedinečnou příležitost získat zdarma knihu k nákupu jednoho z vánočních titulů.

číst dále
Výstava chameleonů – satira ve stylu Woodyho Allena, co zaujme svou nevšedností

Mikušova sbírka krátkých próz Výstava chameleonů je souborem, kde se s mystifikační hravostí překračuje obvyklá podoba povídkového vyprávění.

číst dále
Dareba – výjimečný italský debut, nejvýraznější talent na italské scéně po Eleně Ferrante

Beatrice Salvioni, enfant terrible současné italské literatury. Teprve dvaceti-osmiletá autorka překvapuje a fascinuje vypravěčským mistrovstvím a jazykovou vyspělostí.

číst dále
Můžu to doříct…?

Bylo nám ctí spolupracovat s Pamětí národa na tak skvělém projektu a „přetavit“ výběr z podcastů do knižní podoby.

číst dále
Když jídlo, tak s příběhem!

Tohle je knížka pro každého, kdo rád jí, ochutnává, cestuje a baví ho příběhy. Taková je i Dagmar Heřtová, autorka knihy Vidličkou po mapě. Podtitul zní … aneb Gastronomická odyssea a jiná kulinářská dobrodružství, protože Dagmar svou knížku koncipovala jako cestu, jako putování za chutěmi a vůněmi, které se linou z kuchyní v různých koutech světa.

číst dále