Blog

Expedice: Náš milostný příběh

„Nesnáším, když mrznu. Už jen představa, že se ocitnu venku ve vichru bez palčáků, mi nahání hrůzu. Když teplota klesne pod nulu, nejradši bych ven vůbec nevycházela. Dřív jsem se živila jako ilustrátorka. Pak jsem vystudovala medicínu. …“

číst dále
Překladatelka Tolkiena: Vymýšlení českých jmen byla zábavná výzva

Český překlad Pána prstenů u nás vznikal v 80. letech minulého století. Překladatelka Stanislava Pošustová-Menšíková tehdy pracovala v knihovně anglistiky na pražské FFUK a mezi podáváním knih čtenářům se nořila do Tolkienova díla – do češtiny jej překládala pro radost, a aby si knihy mohl přečíst její otec.

číst dále
Zemřela Hilary Mantelová

Přesně se pamatuju, kam se mi před spoustou let z Arga dovolali, že by pro mě měli překlad jednoho tlustého historického románu z období Jindřicha VIII. (bylo babí léto a čekala jsem na autobus do Liberce).

číst dále
Velký knižní čtvrtek

Už 13. října začíná podzimní Velký knižní čtvrtek. Jeho tituly byly představeny na tiskové konferenci, a my se nemůžeme rozhodnout, na který z nich se těšíme víc! Všechny už teď pořídíte v předprodeji s 20% slevou!

číst dále
Romantika s Jenny Colganovou & Happy birthday, Jenny

Šálek teplého čaje, kostkovaný pléd, oheň v krbu a otevřená kniha. Pláž zalitá zapadajícím sluncem, vítr a křik mořských ptáků. Vůně čerstvě upečeného chleba. A recepty na spoustu dobrot z anglické a skotské kuchyně. To vše se mi vybaví se jménem britské spisovatelky Jenny Colganové...

číst dále
Milan Kocourek a královna

Ve čtvrtek večer oblétla celý svět smutná zpráva o úmrtí britské královny. Alžběta II. byla symbolem jedné éry, takže i nás v Argu její smrt nepříjemně zaskočila, přestože jsme se s ní osobně nikdy nesetkali.

číst dále
Slevy, slevy, slevy

Slevy, slevy, slevy

Podzimní slevy na knihy i e-knihy. Stačí si vybrat!

číst dále