Blog

O detektivkách a zločinu s Milošem Urbanem

Miloš Urban je pro nás v Argu nejen spisovatelem, ale i redaktorem. Převážně má na starosti naše detektivky a thrillery a vybírá samé skvělé tituly. Tak jsme se ho na ně zeptali.

číst dále
Ničivá síla islandské sopky a mimořádná síla lásky. Který prvek bude silnější?

Poloostrovem Reykjanes otřásá zemětřesení. Sopky ožívají po osmi nečinných staletích. Nikdo je nezná tak dobře jako Anna Arnardóttir, profesorka vulkanologie, ředitelka Přírodovědecké fakulty Islandské univerzity. Vědkyně si musí poradit s vůbec nejtěžším úkolem své dosavadní kariéry – zajištění bezpečí a jistoty obyvatel Islandu.

číst dále
Esence dětství v knížce Olíkova dobrodružná výprava

„Hračka“ je slovo, na které rádi myslíme a vzpomínáme. Za správných okolností se z ní může stát něco mnohem důležitějšího než věc, se kterou si hrajeme nebo se s ní bavíme. Netflix podle knihy natočil rodinný seriál, který se začíná vysílat 24. srpna 2022.

číst dále
Křest knihy Bílý pramen od Kláry Teršové

V pátek jsme pokřtili knihu Bílý pramen naší autorky Kláry Teršové. A kde jinde, než v jejím bistru Fichtl ve Vernéřově!

číst dále
Český Goncourt udělen a my z něj máme radost

Nepochybně nejznámější francouzskou literární cenou je Prix Goncourt neboli Goncourtova cena.

číst dále
Colours of Ostrava 2022 – Meltingpot

Ve dnech 13.–16. července se můžete opět potkat s výraznými osobnostmi vědy, umění, žurnalistiky, osobního rozvoje a mnoha dalších oborů.

číst dále
Spálí hněv draků i vás? Nová sága ve vaší knihovničce

Přinášíme románovou řadu, která sbírá superlativní hodnocení čtenářů. Hněv draků začal psát autor pro vlastního syna – že se z něj stane takový hit, netušil.

číst dále