Blog

Křest knihy Bílý pramen od Kláry Teršové

V pátek jsme pokřtili knihu Bílý pramen naší autorky Kláry Teršové. A kde jinde, než v jejím bistru Fichtl ve Vernéřově!

číst dále
Český Goncourt udělen a my z něj máme radost

Nepochybně nejznámější francouzskou literární cenou je Prix Goncourt neboli Goncourtova cena.

číst dále
Colours of Ostrava 2022 – Meltingpot

Ve dnech 13.–16. července se můžete opět potkat s výraznými osobnostmi vědy, umění, žurnalistiky, osobního rozvoje a mnoha dalších oborů.

číst dále
Spálí hněv draků i vás? Nová sága ve vaší knihovničce

Přinášíme románovou řadu, která sbírá superlativní hodnocení čtenářů. Hněv draků začal psát autor pro vlastního syna – že se z něj stane takový hit, netušil.

číst dále
Kdo letos získá cenu Zlatá stuha?

Už ve čtvrtek 16. června se dozvíme vítěze výročních cen Zlaté stuhy za nejlepší knihy pro děti a mládež.

číst dále
„Nikdy jsem nezažila tak ryze čistou a otevřenou debatu o psaní jako takovém,“ říká Lenka Elbe o 20. ročníku Evropského festivalu prvního románu!

Jedinečný koncept, živá debata o debutujících románech z dvanácti evropských zemí. Diskutovalo se o jazykových a kulturních fenoménech a samozřejmě o vydávání v zahraničí. Festival příjemně překvapil!

číst dále
Dvě skvělé knihy pro čtenáře, kteří nemají na čtení čas

Blíží se nám pražský knižní veletrh Svět knihy. Vždycky tam v chumlu lidí kolem našeho stánku potkám spoustu přátel a známých, se kterými se pak zase třeba rok (tedy v normálních dobách) nevidím. Vždycky se mě ptají, co bych jim doporučila ke čtení. A někdy trochu omluvně připojí požadavek, aby to bylo kvalitní, ale nemělo to moc stránek, protože mají na čtení vlastně málo času. Pro ně letos budu mít dva tipy

číst dále