Blog

Tajný dopis čtenáři: aukce knih českých spisovatelů na pomoc dětem

Právě probíhá již čtvrtý ročník oblíbené aukce knih českých spisovatelů na pomoc dětem. Letos se draží 23 podepsaných knížek a uvnitř každé z nich je ukrytý osobní dopis věnovaný výhradně čtenáři, který knihu získá.

číst dále
Juraj Červenák: „Současnost ani budoucnost mě nelákají“

Slovenského spisovatele Juraje Červenáka není třeba českým čtenářům představovat. Jen v českém překladu mu vyšly desítky příběhů, jak historických, tak s fantastickými prvky, a každý rok jich několik přibyde. V Argu vychází zejména oblíbená detektivní řada se Steinem a Barbaričem, ale v současnosti také série Bohatýr nebo Zakletý klášter.

číst dále
Román Cormaca McCarthyho Cesta jako komiks

Po komiksové adaptaci Brodeckovy zprávy přichází Manu Larcenet s dalším zpracováním významného literárního díla. Larcenetova adaptace je naprosto originální, a přitom velice věrná.

číst dále
„Chci ukázat, jak je válka příšerná,“ říká historička Mary Chamberlainová

Mary Chamberlainová je autorkou románů Švadlena z Dachau, V utajení a V zapomnění. Všechny se částečně odehrávají za druhé světové války, sama autorka však říká, že ji nezajímají bitvy, nýbrž lidé, zvlášť takoví, jejichž hlasy dosud nebyly slyšet. Ve svých knihách proto dává prostor ženám. V rozhovoru, který vznikl během autorčiny návštěvy v Praze, mimo jiné prozrazuje, proč je to pro ni tak důležité.

číst dále
Krásná Belle a její černá kapka krve

Belle. Krásná. Nomen omen – jmenovala se tak dáma, která svým šarmem svého času okouzlovala New York. Její celé jméno znělo Belle da Costa Greene. Ačkoliv její jméno…

číst dále
Čtěte #mojeargo a vyhrávejte

V loňském roce jsme mezi vás poslali hned dvě tištěná čísla časopisu #mojeargo. Najdete v něm kromě rozhovorů se zajímavými osobnostmi z knižního světa a tipů na knihy také soutěž o knihy.

číst dále
Kniha Gillian Andersonové Want popisuje sexuální život žen z celého světa. Česky vyjde ve stejném termínu jako anglicky pod názvem Chci

Herečka Gillian Andersonová, hvězda seriálu Sex Education, dnes společně s nakladatelstvím Bloomsbury představila datum anglického vydání svého nového projektu Want: 5. září 2024. Nakladatelství Argo vydá český překlad knihy ve stejném čase.

číst dále