Blog

Adventní knižní kalendář Arga právě startuje!

Už je tady advent a blíží se Vánoce. A co bychom to byli za Argo, kdybychom pro vás nepřipravili adventní kalendář, který vám přináší inspiraci, slevy a soutěže? 

číst dále
Woody Allen slaví 85. Argo chystá k vydání jeho paměti nazvané Mimochodem

Woody Allen slaví 1. prosince 85. narozeniny. Slavný režisér, komik, herec a spisovatel se v rodných Spojených státech významného jubilea dožívá jako persona non grata a vydal svoje paměti.

číst dále
Jak je důležité nepřijít o funkci za časů pandemie

Před osmi měsíci jsme se těšili na spoustu věcí, které jsme si pak museli ze dne na den odříct. Lenka Horňáková-Civade se například ve svém březnovém blogu těšila na funkci. Měla se stát prezidentkou.

číst dále
Novinka z Arga O bílé paní s Romanem Kulichem

Vydali jsme thriller, u kterého vás bude mrazit v zádech, i kdybyste u rozpálených kamen seděli. Pokud o něm chcete vědět víc, přečtěte si rozhovor s jeho autorem.

číst dále
Už nemusíte vybírat mezi dobrou knihou a sledováním televize. Sáhněte po knize o televizi!

Ať si říká, kdo chce, co chce, televize je fenomén. Ovlivňuje nás na každém kroku. A to úplně všechny. I ty, kteří se prsí, že televizor - správně bychom měli napsat přijímač televizního signálu, doma nemají. Sledují totiž televizi často na internetu.

číst dále
Alchymista je kniha, která zraje jako víno

Dnes v pondělí 16. 11. je to právě 22 let, kdy v Argu poprvé vyšel Alchymista Paula Coelha. A od té doby jsme ho prodali již čtvrt milionu výtisků!

číst dále
Je tady Tyll! Tyll přijel! A dostal tvůrčí prémii za překlad!

Za skvělý překlad Kehlmanova románu získal překladatel Michael Půček tvůrčí prémii Ceny Josefa Jungmanna. V následujícím textu autor překladu zavzpomíná, jaké to bylo Tylla překládat.

číst dále