Blog

Tři nominace na Magnesii Literu pro tři knihy Arga 

Věříme, že všechny tři knihy si zaslouží vaši pozornost i bez nominací v literární anketě, ale doufáme, že nominace všechny promění ve vítězství.

číst dále
Knihy, které vás budou nejen bavit – populárně naučné tituly z Arga

Co jiného než ponaučení hledat v dnešní rozjitřené době? Určitě existují pasivnější cesty, jak celé tohle období přežít, ale četba povznáší – tak proč tedy nečíst knihy, ze kterých se něco dozvíme?

číst dále
Rozhovor s autorem Mizérie, románu nominovaného na mezinárodní Bookerovu cenu

V listopadu 2019 navštívil Prahu Andrzej Tichý, švédský autor s česko-polskými kořeny, jehož román Mizérie se právě dočkal nominace na mezinárodní Bookerovu cenu. Část rozhovoru, který jsme s ním u té příležitosti vedli, znovu připomínáme.

číst dále
Tři otázky pro Roberta Tschorna k překladu Kryptonomikonu

Robert Tschorn je jako překladatel dobře znám nejen čtenářům edice Fantastika. S radostí se ujal rovněž překladu obsáhlého románu Kryptonomikon, jenž nedávno vyšel po patnácti letech znovu v českém překladu.

číst dále
Otevřete s námi truhlu času…

Truhla času Islanďana Andriho Snæra Magnasona je sice knížka určená dětem, ale s gustem si ji jistě přečte i nejeden dospělý.

číst dále
Báseň pro Amandu Gorman

Mediální mela se strhla ve chvíli, kdy Bookerovou cenou ověnčená spisovatelka přijala nabídku nakladatelství Meulenhoff, aby do holandštiny převedla básnickou sbírku The Hill We Climb od Amandy Gormanové.

číst dále
Literární hity z Arga ve Velkém knižním čtvrtku

18. března vypukne Velký knižní čtvrtek. Již třetí, při kterém budou zavřená knihkupectví. Ukázalo se ale, že ani to vás nezastaví a svoje nové knížky si zkrátka pořídíte, za což vám hluboce děkujeme.

číst dále