Blog

Krása, co se ráda skrývá

Druhý svazek Skryté krásy detailu mapuje práci tří architektů konce 19. a první poloviny 20. století, jejichž jména jsou neprávem opomíjena, málem zapomenuta. Nepřálo jim společenské klima ani tehdejší rozmach avantgardní architektury.

číst dále
Proletět se historií

Jedním z titulů, které budou představeny v rámci pořadu Argo na severu, je finský román Ohnivé křídlo. Na jeho stránkách vás autor J. P. Koskinen zavede převážně do první poloviny 20. století, do USA i do Ruska. Pokud na náš pořad nemůžete dorazit, nechte si Ohnivé křídlo a práci, kterou na jeho české verzi odvedl, přiblížit přímo od překladatele Michala Švece.

číst dále
Doporučujeme knihy z roku 2022 – 2. část

Jaké jsou nejlepší knihy vydané v Argu v roce 2022? Tipy redaktorů a dalších pracovníků našeho nakladatelství najdete na blogu.

číst dále
Doporučujeme knihy z roku 2022 – 1. část

Jaké jsou nejlepší knihy vydané v Argu v roce 2022? Tipy redaktorů a dalších pracovníků našeho nakladatelství najdete na blogu.

číst dále
Co nového v edicích Historické myšlení a Každodenní život?

Covidové roky historickým knihám nesvědčí. Představa, že lockdown pomůže historikům dopsat práce, které měli rozpracované, se nenaplnila. Platí to pro české prostředí stejně jako pro historiografii německou, francouzskou, polskou či anglosaskou.

číst dále
Parta podfukářů ze staré Prahy zachraňuje dění nejen v zemích Koruny české

Nejen čeští čtenáři se často netají svou zálibou v historii a v konspiračních teoriích. Celosvětově podobnou tematiku v beletrii proslavil především Dan Brown. Proč ale chodit tak daleko, když podobného autora máte takříkajíc „za humny“? Praha 1878. Banda podvodníků se chystá k loupeži století, přitom se zapletou do velkolepého spiknutí.

číst dále
Za Miroslavem Klossem

Za Miroslavem Klossem

Ve středu 7. 12. ve věku jednasedmdesáti let nečekaně zemřel grafik Miroslav Kloss, který byl neodmyslitelně spjat s našimi edicemi Memoria medii aevi – Paměť středověku a Antika. Tu první převzal od Luboše Drtiny v roce 2008 a do dnešní doby celkem vysadil a graficky upravil dvacet sedm titulů. Poslední svazek, na kterém pracoval, s názvem Albigenská historie, přišel z tiskárny tento týden.

číst dále