Blog

Vychází „Maus“ o první světové válce – Tardiho komiks je stejně zásadní

Česky konečně vychází zásadní historický komiks To byla zákopová válka. Překladatel Richard Podaný ve svém příspěvku uvádí pár souvislostí.

číst dále
Meet Flannery aneb divadelní cesta za drsnou literaturou

Divadelní soubor BodyVoiceBand připravil adaptaci dvou povídek americké autorky Flannery O'Connorové.

číst dále
Jak si vede Teorie podivnosti Pavly Horákové v Chorvatsku?

Těší nás, že chorvatské nakladatelství HENA COM se vydávání současné české prózy věnuje již delší dobu a v posledních letech se v jeho portfoliu objevují knihy českých autorů /autorek stále více.

číst dále
Když nám bylo třicet let

Už za pár dní vplouvá Argo do čtvrté dekády své existence. Za tu dobu jsme vydali k pěti tisícům skvělých titulů, a navzdory pokračující pandemii byl ten třicátý rok, který je právě za námi, mimořádně úspěšný.

číst dále
Proč číst knihu o tom, jak pomáhat účelněji? Je dobročinnost věda?

Čerstvá novinka s podtitulem Jak lépe pomáhat díky efektivnímu altruismu naproti tomu sleduje oblast lidské činnosti, která obvykle předmětem odborného pojednání nebývá: pomáhání potřebným.

číst dále
Kdo nenajde pod stromkem Boha krys, jako by nebyl…

Nevyznáte se v komiksech a potřebujete doporučení pro Ježíška? Tak co třeba něco trochu děsivého s podvratným humorem jako oblohou?

číst dále
Jak vznikla dětská knížka Paříž s vůní zločinu

Také vám jako malým rodiče kradli nos? NÁM TAKY! A také jste jako trochu větší se zatajeným dechem sledovali schovaní pod dekou detektivní příběhy Agathy Christie? MY TAKY!

číst dále