Blog

O atomech a lidech aneb tenhle komiks je Bomba

Autoři rozsáhlého komiksového románu BOMBA zachytili vznik atomové pumy jako monumentální fresku plnou živých, lidských postav, vypjatých událostí a mravních pochyb.

číst dále
Když už se potřebujete rozejít, pomůže vám Richard Dawkins

Ve své nejnovější knize Rozchod s bohem se Dawkins obrací na mladší čtenáře – ale „dost staré, aby se mohli rozhodnout sami“, zda má, či nemá smysl věřit v Boha.

číst dále
Detektivky Petra Sagitaria jsou nominovány na cenu Jantar

Autorovo jméno Slezsko moc nepřipomíná. Přesto patří tamnímu autorovi, který byl nejprve hutníkem, pak starostou a dnes píše originální detektivní novely s nepřizpůsobivým vyšetřovatelem Saranem v hlavní roli. Za svoje knihy se právě dnes dočkal nominace na cenu Jantar.

číst dále
Dáme vám k narozeninám ukázku!

Dnes slaví 30. narozeniny Marieke Lucas Rijnevald, a tak se s vámi podělíme o ukázku z Bookerovou cenou ověnčeného románu S večerem přichází tíseň, který v Argu vyjde.

číst dále
Knihy, které vás budou nejen bavit – populárně naučné tituly z Arga

Co jiného než ponaučení hledat v dnešní rozjitřené době? Určitě existují pasivnější cesty, jak celé tohle období přežít, ale četba povznáší – tak proč tedy nečíst knihy, ze kterých se něco dozvíme?

číst dále
Tři nominace na Magnesii Literu pro tři knihy Arga 

Věříme, že všechny tři knihy si zaslouží vaši pozornost i bez nominací v literární anketě, ale doufáme, že nominace všechny promění ve vítězství.

číst dále
Rozhovor s autorem Mizérie, románu nominovaného na mezinárodní Bookerovu cenu

V listopadu 2019 navštívil Prahu Andrzej Tichý, švédský autor s česko-polskými kořeny, jehož román Mizérie se právě dočkal nominace na mezinárodní Bookerovu cenu. Část rozhovoru, který jsme s ním u té příležitosti vedli, znovu připomínáme.

číst dále