Blog

Špatně placení, zato ozbrojení

Když děti spisovatele Jana Nováka nastoupily v USA na vysokou školu a on potřeboval vydělat nějaké peníze, rozhodl se, že nebude sedět za katedrou nebo v kanceláři, ale že raději nastoupí do práce, z níž bude moct čerpat příběhy a zážitky pro své psaní.

číst dále
Vánoční nadílka dětských knih

Vánoce se blíží a možná přemýšlíte, jaký dárek dáte svým nedospělým potomkům. Pokud vaše dcera či syn nepatří mezi zaryté nečtenáře, pak s vhodně vybraným knižním dárkem určitě neprohloupíte. Abyste sáhli po té pravé knížce, připravila jsem pro vás přehled našich letošních nejzajímavějších titulů pro děti a mládež.

číst dále
Dětská vzpoura proti dospěláckému světu – to je Poslední bratr

Před 82 lety, dne 24. listopadu 1940 doplula do přístavu Haifa loď Atlantic, přeplněná evropskými Židy, kteří doufali, že se po nesmírně náročné cestě dostali před bránu vysněné a zaslíbené země, kde konečně spočinou v bezpečí.

číst dále
Major Saran zraje. Má reálnější obrysy i s prvky nemožného

Drsný major Saran se stal reálnějším detektivem drsňákem. Více přemýšlí, více se radí, ale je to stále on. Petr Sagitarius a jeho Saranovy případy z českých luhů a hájů zrají jak víno. Ke čtenářům míří už čtvrtý soubor případů z Trujkuntu, tentokrát s podtituly Zahrada a Rest.

číst dále
Trhlina a další mysteriózní thrillery Jozefa Kariky

Stalo se to 9. května 2019. Ve slovenských kinech se objevil film Trhlina natočený podle bestselleru Jozefa Kariky. A během prvního víkendu se vybralo na vstupném takřka půl milionu eur, což byl u slovenského filmu v té době rekord. Není divu, když film natočili podle jednoho z největších slovenských bestsellerů…

číst dále
Marek Technik: „Jsem tak trochu ďáblův advokát“

Marek Technik v srpnu vydal výrazný románový debut s názvem Varování. Na pozadí příběhu dvou žen – matky a dcery – ukazuje, jak snadno se i mezi blízkými lidmi rozevře hluboká komunikační propast.

číst dále
Návštěva letošního knižního veletrhu v Krakowě

S radostí jsme se o posledním říjnovém víkendu zúčastnili už 25. ročníku Mezinárodního knižního veletrhu v Krakowě, největšího veletrhu svého druhu v Polsku. Svou velikostí je podobný tomu pražskému, vše probíhá ve dvou halách příznačně pojmenovaných Dunaj a Visla. Celková atmosféra byla velice příjemná a vřelá.

číst dále