Blog

Pan konzul a panenka aneb nový román Lenky Horňákové-Civade

Třetí kniha, ještě vonící novotou, se jmenuje Symfonie o novém světě a a jeho hlavním hrdinou je Vladimír Vochoč, hrdina a spravedlivý mezi národy.

číst dále
Vychází francouzská biografie Milan Kundera: Život spisovatele

Kunderovský rok pokračuje, po úspěšné monografii Kundera od Jana Nováka vydává Argo druhý životopis spisovatele, který fascinuje své čtenáře.

číst dále
Velký knižní čtvrtek bere knihkupectví útokem

Dnes je den D, pardon, dnes je VKČ. To znamená, že se na pultech knihkupectví objevují najednou zásadní novinky letošní sezony. A Argo má mezi nejlepšími hned čtyři tituly.

číst dále
K letošní Nobelově ceně za literaturu pro Louise Glückovou

Podivuhodně ztišené, intenzivní, dostředivé básně Louise Glückové dokážou minuciózně vyjádřit onen napůl bdělý stav mezi snem a zkušeností.

číst dále
Teorie podivnosti Pavly Horákové vychází italsky

V září tohoto roku vyšel v italském nakladatelství Miraggi Edizioni v rámci edice „Nová vlna“ italský překlad knihy Teorie podivnosti Pavly Horákové. Překladu se zhostila Laura Angeloni, celou edici řídí Alessandro De Vito.

číst dále
Právě vyšla kniha Peklo a jiné destinace M. Albrightové

Nová kniha Madeleine Albrightové nazvaná Peklo a jiné destinace nabízí nesmírně zábavnou, čtivou a osobně laděnou rekapitulaci autorčina „života po politické smrti“.

číst dále
Nakladatelství Argo slaví 100 let robota 

Je to tak, Čapkova legendární hra R.U.R. byla uvedena právě před sto lety. Spolu s ní se objevilo také slovo robot, které je jedním z mála, jímž Češi obohatili mezinárodní slovník. Je čas slavit. 

číst dále