Blog

Historička Magdalena Moravová převzala Cenu Miroslava Ivanova za edici ITINERARIA

Edice Itineraria, která se zaměřuje na cesty a putování ve zprávách, denících či korespondenci, si neklade chronologická omezení a zahrnuje zprávy cestovatelů středověkých i nedávných.

číst dále
Norské legendy ožívají v románu Zvon v jezeře od Larse Myttinga

Zveme vás na výpravu do norských hor koncem 19. století. Do míst, kde vládne chudoba, víra a dávné pověsti. Velký a strhující severský román, který volně čerpá inspiraci z osudu kostela Vang ve středním Norsku, který byl skutečně přemístěn a dodnes stojí na severním svahu Krkonoš.

číst dále
Malá lhářka, krátký příběh o černobílé ne/vině

Nemám moc ráda, když se v diskuzi používají argumenty typu „Každá mince má dvě strany“. Přísloví „Nic není černobílé“ mě dokáže v určitých situacích rozpálit do běla (anebo vidím černě). Jenomže pak čtete knížku, jako je Malá lhářka, a ono „nic není černobílé“ vám tane na mysli pořád.

číst dále
Zlatá stuha a Nejkrásnější české knihy

Podívejte se na naše nominované knihy!

číst dále
Zemřel výtvarník a grafik Fred Dewilde, který přežil teroristický útok na Bataclan

Nezahořkl, nepropadl nenávisti, snažil se pochopit, co vede lidi k násilí, nenávisti a fanatismu. Hledal cestu ven. Hledal v lidech to dobré. Lidstvo mu to ale moc neusnadňovalo.

číst dále
Autoři nakladatelství Argo na Světě knihy Praha 2024

Ve dnech 23. až 26. května můžete na knižním veletrhu Svět knihy Praha 2024 potkat naše autory z domova i zahraničí. A že jich není málo!

číst dále
Vévoda uchvátí čtenáře poetickým jazykem a hlubokým příběhem o moci a vlastní identitě

Románový debut italského historika Mattea Melchiorreho Vévoda již stihl uchvátit celou řadu čtenářů v jeho rodné zemi. Bylo to především originálním pojetím témat individuálního osudu a vyrovnávání se s tíživou minulostí. Autor nás vede k pochopení, že zapomnění není řešení, a že pravé osvobození spočívá v hlubokém poznání vlastní historie. Kniha nyní vyšla v českém překladu.

číst dále