Blog

Enia a jeho román Jako v nebi, tak i na zemi zasáhne a zanechá stopu

„Sicílie je a navždy bude mým domovem, představuje můj horizont událostí, je to místo, které mě formovalo jako člověka, naučilo mě dívat se dál, skrz to, co se nám běžně ukazuje, a naslouchat hlasu ticha. Není to tedy vězení, z něhož je třeba utéct, je to spíše práh, který musíme respektovat, protože je místem, kudy se dá projít dál, ještě hlouběji, k tomu, co je za ním…,“ říká Davide Enia, autor románu Jako v nebi, tak i na zemi.

číst dále
Švýcarsko nejsou pouze skiareály, čokoláda a banky

Knihu Mezi českým lvem a helvétským křížem (s možná poněkud záhadným podtitulem Výběr z kulturních setkání v dějinách českých a švýcarských zemí) doplňuje bohatý obrazový doprovod a na obálce i v našem katalogu ji uvádíme takto:

číst dále
Korespondenční lístek z Jáchymova: Román Uranova ve vlastních kulisách

Román Uranova zná Jáchymov skrz naskrz, bez něj by vůbec nevzniknul, Jáchymov ovšem Uranovu pořádně poznal až nedávno, a to na nejstylovějším autorském čtení, jaké jsem si mohla představit. Stejně jako nemalá část románu se toto literární setkání odehrávalo v podzemí, ve staré jáchymovské štole.

číst dále
Nový román Ondřeje Štindla byl nominován na Cenu Evropské unie za literaturu 2023

Národní kolo Ceny Evropské unie za literaturu zná vítěze. V novém formátu Ceny Evropské unie za literaturu Českou republiku bude reprezentovat spisovatel a novinář Ondřej Štindl.

číst dále
Máme čtyři nominace na cenu Magnesia Litera

Spolek Litera vyhlásil nominace 22. ročníku knižních cen Magnesia Litera. Získali jsme nominace na Literu za prózu, Literu za fantastiku, Literu za detektivku a Literu za humoristický román. Blahopřejeme autorkám i autorovi a budeme držet palce ať 17. dubna nominace promění!

číst dále
Knihohraní: Den s knihami (nejen) z nakladatelství Argo

Pokud nevíte, co s volnou sobotou, přijďte s dětmi 4. března 2023 do Skautského institutu na Staroměstském náměstí v Praze. Dozvíte se třeba to, jak nakreslit komiks, v čem je naše tělo záludné, proč bychom měli chránit přírodu a jak se dělají filmy.

číst dále
Velký knižní čtvrtek – jaro 2023

23. března začíná jarní Velký knižní čtvrtek. Více o jednotlivých titulech nakladatelství Argo se dočtete níže a koupit si je můžete na e-shopu Kosmas.

číst dále