Blog

Zemřel Jean Delumeau, historik ráje a strachu na Západě

Francouzský historik Jean Léon Marie Delumeau (18. června 1923 v Nantes – 13. ledna 2020) patřil k největším postavám nejen francouzské historiografie druhé poloviny 20. století.

číst dále
Argo – to jsou knihy oblíbené mezi ovčáky

Když vám přistane ve schránce dopis, který obsahuje větu: „Jsme pastevci a už delší dobu provozujeme mj. pastevecké nakladatelství a rádi bychom na našich ovčáckých slavnostech nabízeli i jiné knihy s pasteveckou tematikou,“ znejistíte.

číst dále
Pro milovníky Francie: Týden se skvělými spisovatelkami

Oblíbená spisovatelka Lenka Horňáková-Civade představí s Anne Delaflotte Mehdevi jejich společnou knihu.

číst dále
Chcete letět do Stockholmu? Soutěžte s námi a románem 1793!

Připravili jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím OneHotBook hned na začátek roku velkou severskou soutěž s románem 1793, Vlk a dráb, autora Niklase Natt och Daga.

číst dále
Širé severské literární pláně čekají jenom na vás

Severská literatura to má dneska těžké. Dokonce i jedna literární agentka, profesionálka v oboru, mi nedávno na zmínku o „severských titulech“ opáčila: „Aha, takže děláš spoustu detektivek, co?“ Zkrátka sever rovná se krimi. Ale...

číst dále
Pracovní prázdniny v Římě aneb Ulovit bestseller

Veronika Chaloupková se v prosinci vypravila lovit do italských literárních vod. Jak taková pracovní cesta vypadá, se dočtete v prvním letošním příspěvku našeho blogu.

číst dále
Tolik správných odpovědí jsme ani nečekali!

Se starým rokem se s vámi rozloučíme poděkováním za přízeň a přáním všeho dobrého, do roku nového, ve kterém nás čeká celá řada zajímavých knih, se kterými vás budeme postupně seznamovat.

číst dále