Blog

Věci, kterých se Marcin Wicha nezbavil

Marcin Wicha napsal knihu o umírání. O smrti matky, o svém loučení s ní, o drobečcích, které mu ze svého života zanechala. Nebo je to jinak?

číst dále
Nad Novákovým Kunderou a jeho ohlasy

Když Jan Novák po dlouhých čtyřech letech práce konečně poslal do Arga dokončený rukopis, neměl nikdo tušení, jak obrovský ten poprask bude...

číst dále
Vydali jsme komiks o Miladě Horákové ke smutnému výročí

27. 6. nás čeká smutné výročí. Bude to 70 let, co komunistická mašinerie hanebně popravila Miladu Horákovou, kterou považujeme za jednu z nejinspirativnějších ženských osobností naší historie v minulém století.

číst dále
Chris Priestley se s námi strašidelně rozhovořil

Chris Priestley je bristský autor žijící v Cambridgi. U nás se proslavil díky svým Příšerným příběhům. Teď jsme vydali první díl jeho nové knižní řady Moldánkové věže...

číst dále
#Mojeargo na červen věnujeme dětem

Takže tady to máte. Celý stoh dětských knížek pro ty nejmenší i odrostlejší. I to je #mojeargo.

číst dále
Nový román M. Missiroliho: Znamená věrnost blízkým i věrnost sobě?

Právě vyšel intimní psychologický román Čechům zatím neznámého italského autora Marca Missiroliho, loňského držitele nejvýznamnějšího italského ocenění Premio Strega Giovani za nejlepší román roku 2019.

číst dále
Právě vyšel nový překlad Větrného Přístavu G. R. R. Martina a L. Tuttleové

Dobrodružný, poetický a poutavý příběh z planety kolonizované lidmi, kde hlavním spojením mezi ostrovy roztroušenými v bouřlivém oceánu obstarávají letci na kovových křídlech.

číst dále