Blog

Nové číslo časopisu #mojeargo o českých autorech je tu

Máme pro vás další číslo našeho časopisu #mojeargo a jako bonus také příspěvek Martiny Mašínové o nevyžádaných rukopisech.

číst dále
Rozhovor s Danem Brownem o Divoké symfonii

Jako malý kluk jsem miloval knížky Dr. Seusse, plné praštěných tvorů a legračních básniček. V Divoké symfonii jsem chtěl stvořit podobný kouzelný svět propojující obrázky a verše, který by byl určený při novou generaci mladých čtenářů..

číst dále
Petr Placák: Křesťanský zápas o českou věc

Někdejší disident, umělec undergroundu, spisovatel a historik Petr Placák představuje svoji novou knihu o československém katolickém exilu v rozhovoru s Petrou Švehlovou.

číst dále
Ben Aaronovitch chystá román z České republiky

Je to tak. Spisovatel Ben Aaronovitch se stává jednou z největších hvězd fantastické literatury u nás. Přispívají k tomu i jeho časté návštěvy – Českou republiku si oblíbil.

číst dále
Únor – měsíc českých autorů v Argu

Připravili jsme pro vás na tento měsíc řadu akcí, nových knih, ale i příjemnou slevu 20 % na vybrané tituly na e-shopu Kosmas. A únor je měsíc českých autorů!

číst dále
Co se skrývá v lese mytág?

Kdy jste byli naposledy v lese? A ideálně v takovém lese, kde máte pocit, že vás někdo, nebo něco neustále pozoruje, v lese živém a tajemném?

číst dále
Zemřel Jean Delumeau, historik ráje a strachu na Západě

Francouzský historik Jean Léon Marie Delumeau (18. června 1923 v Nantes – 13. ledna 2020) patřil k největším postavám nejen francouzské historiografie druhé poloviny 20. století.

číst dále