O nás

Nakladatelství Argo vydává kvalitní prózu, poezii, nonfiction, dětskou literaturu a komiksy.

Značnou část naší produkce tvoří překladová literatura: v našem edičním plánu září takové současné literární hvězdy jako Orhan Pamuk, Margaret Atwoodová, Peter Høeg či Roberto Bolaño, stejně jako dnes už klasičtí autoři, jako jsou například James Joyce, Jorge Luis Borges, Herman Hesse, Isaak Babel, Flannery O’Connorová, George Orwell nebo Jack Kerouac.

Argo_Foto_Miro_Svolik_Web

Důraz přitom klademe na anglofonní literatury; naším „rodinným stříbrem“ je edice angloamerických autorů (AAA), jež českým čtenářům nabízí autory jako Kazuo Ishiguro, Cormac McCarthy, Don DeLillo, Marilynne Robinsonová, Thomas Pynchon, Nicole Kraussová, Michael Chabon či Nick Cave. Velká jména současné anglicky psané literatury ovšem vydáváme i mimo edici AAA: značnému ohlasu čtenářů i kritiky se tak těší naše překlady autorů jako Hilary Mantelová, Michel Faber, Donna Tarttová, David Sedaris či Sarah Watersová.

Věnujeme se i dalším světovým literaturám, od španělsky psané beletrie přes německou či francouzskou prózu po severské detektivky a společenské romány.

Nevyhýbáme se ani literárnímu mainstreamu: mezi naše autory patří i bestselleristé jako Dan Brown, Khaled Hosseini, Paulo Coelho, Robert Fulghum, G. R. R. Martin, J. R. R. Tolkien, Philip Pullman či Umberto Eco.

Argo

Stále větší roli v našem nakladatelském portfoliu hraje science-fiction a fantasy, stejně jako komiks a literatura pro mladší čtenáře.

Zvláštní místo v našem edičním plánu zaujímá i česká literatura: našimi kmenovými autory jsou Miloš Urban, Emil Hakl a Jan Novák; kromě zavedených prozaiků však u nás vycházejí i podnětné debuty či současná česká poezie.

Vedle beletrie vydáváme rovněž českou i překladovou naučnou literaturu; naše tematické rozpětí sahá od společenských věd (sociologie, politologie, ekonomie) po vědy přírodní (astronomie, kosmologie, fyzika); mezi našimi autory tu vynikají například Madeleine Albrightová, Niall Ferguson, Michael Žantovský, E. H. Gombrich, Naomi Kleinová či Stephen Hawking.

Mezi letité pilíře naší produkce patří historické edice Memoria medii aevi, Každodenní život a Historické myšlení.

Ocenění našich knih

Naši snahu o kvalitní vydávání současné české i zahraniční beletrie ilustruje i přehled oceněných titulů vydaných Argem.

Zobrazit další ceny

Naši kmenoví autoři

Autoři, kteří věří v ARGO a kvalitu námi zpracovaných knih. Jejich knihy naleznete pouze pod hlavičkou našeho nakladatelství. Poslední knížky jsme vydali třeba:

Naši
spisovatelé

S knihami nám pomáhají

S našimi knihami nám pomáhá celá řada organizací, bez kterých bychom se v mnoha případech neobešli. Děkujeme všem.

    Napište nám

    Chcete víc informací o nakladatelství a o našich titulech? Napište nám a my se Vám ozveme.

    Vaše zpráva

    eu-flag

    Evropský fond pro regionální rozvoj a ministerstvo průmyslu a obchodu Čr podporují investice do vaší budoucnosti.