Magnesia Litera za rok 2019

Při středečním vyhlášení užších nominací na Ceny Magnesia Litera jsme měli opět velkou radost. Stejně jako vloni PĚT! našich želízek v ohni. Letos bylo do soutěže přihlášeno rekordních 488 knih, přičemž nejvyšší nárůst zaznamenala kategorie Litera za prózu s 95 tituly a právě v této konkurenci byl nominován Michal Vrba se svou povídkovou knihou Kolem Jakuba.

V kategorii DILIA Litera za debut roku má šanci Vratislav Kadlec s knihou Hranice lesa. V kategorii Litera za naučnou literaturu může uspět také Michal Kopeček a jeho kolegové s monografií Architekti dlouhé změny: Expertní kořeny postsocialismu v Československu. A za překlad jsou nominováni hned dva naši skvělí překladatelé Martina Knápková (Manuál pro uklízečky) a Ladislav Nagy (Patrick Melrose I.)

Jsme napjati a netrpělivě očekáváme vyhlášení 7. dubna od 20.20, které bude vysílat kanál ČT Art.

I vy se můžete zapojit do té doby do výběru těch nejzajímavějších knih a hlasovat pro svůj oblíbený titul loňského roku. Vybírejte z původní české prózy, poezie a knih pro děti. Hlasujte do 2. dubna 2020 a můžete získat poukázku na knihu od knihkupectví Kosmas v hodnotě 200 Kč.

Hlasujte zde