Pod skleněným zvonem

rok vydání – 1998
Doporučená cena je 259 Kč

Legendární román z roku 1953 je autobiografický román o psychiatrické léčbě a návratu do normálního života. Smutný a tragický příběh je napsaný stručným, věcným, sebeironickým až cynickým stylem.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072030095
ISBN 80--72-03-0-09--4
Počet stran 212
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 11,5cm x 20cm
Vydání 1998 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

a., brno nehodnoceno
9. 10. 2005

je úžasná...

(...) ještě před tím,než jsem tuto knížku četla,jsem viděla film-Sylvia(můžu vážně doporučit) a natolik mne zaujala osobnost S.Plathové,že jsem neodolala a musela si Pod sk.zvonem přečíst.Byla to nejrychleji přečtená knížka ze všech,co jsem kdy měla v ruce.Vážně jsem ji hltala.Mám totiž s jejími názory a pocity velmi společného.Nedivím se,když chce někdo nebýt tady z důvodu,že ho život nějak nenaplňuje a nechápe jeho podstatu....myslím si,že to byla velmi odvážná žena a skvělá a upřímná spisovatelka/básnířka. Už mám slíbenou knížku se záznamy z jejich deníků a nemůžu se dočkat!

Jana, Praha nehodnoceno
16. 10. 2003

K zamyšlení...

(...) Určitě má v některých věcech pravdu, ale její názory jsou stejné jako mám já při svých nejhorších náladách. Kniha je psána způsobem, že co přečtete si promyslíte a zjistíte, že to jste si už také někdy mysleli. Neměla jsem z té knihy dobrý pocit, protože když jsem se pak zamyslela nad světem, nezdál se mi ani hezký ani ošklivý, jenom prostě byl. Byl, ale neměl pro mě zvláštní význam. A tak mě tato kniha nutila, abych se chovala tak, že až tady nebudu, něco po mě zůstane. Je těžké nežít jako 'stádo', ale zkuste se někdy vymykat a zjistíte, že tím donutíte lidi myslet. Myslet o světě a o sobě sama.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné