Pohled z druhé strany

rok vydání – 2006
Doporučená cena je 198 Kč

Kniha Pohled z druhé strany známého italského prozaika Antonia Tabucchiho (1943) přináší osm povídek, v nichž jsou vyprávěny zvláštní lidské osudy, jejichž smysl se proměňuje podle toho, z jaké strany je pozorujeme. Tak se například hrdina titulní povídky setkává v Lisabonu se zajímavou ženou, která nezištně pomáhá obětem salazarovského režimu, ale posléze si musí položit otázku, zda její nebezpečný altruismus nebyl jen zástěrkou erotických her. Ve všech příbězích je pro Tabucchiho atraktivnější „pohled z druhé strany“, obrácená perspektiva, která jde proti proudu času a snaží se objevit v lidských životech onen okamžik, který složí rozporná fakta ve smysluplný příběh. Tabucchi se v těchto povídkách představuje jako jemný psycholog a skvělý vypravěč, blízký Pirandellovi, Jamesovi, Proustovi či Borgesovi.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072037568
ISBN 80--72-03-7-56--0
Počet stran 160
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 20cm
Vydání 2006 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

italistka, nehodnoceno
11. 3. 2010

úžasné...

(...) Tabucchi je úžasný autor, tyto povídky jsem doslova 'zhltla' - podněcují fantazii a nutí čtenáře přemýšlet, všechny jsem je měla jako obraz před očima, prostředí, postavy ...

Jana, Plzeň nehodnoceno
6. 4. 2006

Povídek je celkem v knize 11...

(...) a mají různou úroveň, ale je pravda, že jsem od nich celkově čekala trochu víc. Ale nejmíň dvě jsou úžasné a možná se někomu z Vás budou úžasné zdát úplně jiné než mně.

Anonym nehodnoceno
3. 4. 2006

Zajimava myšlenka...

(...) Hlavní prezentovaná myšlenka dráždí představivost, ale to je bohužel to jediné významné co z knihy můžeme získat. Povídky mají tendenci se lepšit s blížím se koncem knihy, ale žádných závratných výšin kvality podle mého názoru nedosahuji.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné