Příběhy jedné noci

rok vydání – 1999
Doporučená cena je 239 Kč

Všechny příběhy knihz se odehrávají v noci 19. března 1929 na nejrůznějších místech světa - v Dánsku, ve východní Africe a v Paříži. Povídky lze označit jako fantastické dobrodružné milostné příběhy s existenciálním podtextem. Hoegův styl okouzluje čtenáře svým magickým realismem a dráždí svou dvojakostí a napětím mezi až extatickým způsobem vyprávění a vznosným a vzletným poetickým jazykem na straně jedné a neustále přítomnou sžíravou ironií a krutým černým humorem na straně druhé. P. Hoeg získal uznání a proslavil se na celém světě svou třetí knihou, vynikajícím románem a bestselerem Cit slečny Smilly pro sníh (1992, č. Argo, 1997), podle mnohých jsou ale jeho doposud nejlepším dílem právě Příběhy jedné noci.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072030392
ISBN 80--72-03-0-39--6
Počet stran 254
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 20cm
Vydání 1999 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Ava
9. 8. 2014

Poetika...

(...) Na knize mne neuchvátily ani tak příběhy, ale skvostný jazyk, kterým je kniha napsaná. Kdo se umí kochat magií slov, tomu lze knihu jen doporučit.

genova@atlas.cz, Praha nehodnoceno
4. 8. 2003

Marná snaha aneb Jasně že znám i horší věci...

(...) Uchvácení knížkou, kterou čtete. Hltáte každou větu a cítíte, že každá má v knize své místo, že právě bez ní by to nebylo ono. Pocit, že celá knížka je naprosto skvělá, stále objevujete něco nového, vztahy, souvislosti, které by se mohly týkat právě vás. Žádná slabší místa, která by člověk musel přetrpět, aby byl odměněn tímhle vším. A právě taková tahle knížka není. Celou dobu jsem bojovala s nudou (ano, přímo s nudou) a nutila se číst dál s očekáváním, že 'to' třeba přijde. Občas se objevilo pár takových záblesků, nečekané chování postav, situace, kdy se nižší lidské pudy dostávají napovrch a děsí ty, co nic netuší. Jenže tyhle momenty jsou proložený strašně dlouhými, nudnými pasážemi. Přišlo mi to hrozně těžkopádný. Rádoby plný symbolů, mnohoznačnosti, ale výsledkem je ubíjející rozplizlost. Ta lepší místa mi trochu připomínala Iana McEwana, takovou tu syrovost, samozřejmost, se kterou popisuje drobný lidský zvrácenosti. Ale McEwan je fakt jiná třída. Pár věcí si z téhle knížky taky vezmu, to ano, ale celkově nic moc.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné