Lukostřelec

rok vydání – 2023
Doporučená cena je 298 Kč

Nová kniha světoznámého brazilského autora, kterého proslavil především román Alchymista, vypráví příběh o moudrosti stáří a o naplněném životě. Tecuja je vynikající lukostřelec, z veřejného života se ale už stáhl a na stáří žije v odlehlém údolí. Když ho však vyhledá jiný, ctižádostivý lukostřelec, který s ním chce změřit síly, Tecuja jeho výzvu přijme. Zároveň zkušenosti, jež během života nasbíral, předává mladičkému vesnickému chlapci, v jehož rozbouřené mysli vyvstává mnoho otázek. Tecuja mladíka učí, jak vést smysluplný život, a to v duchu učení kjúdo, „cesty luku“, které vzniklo v Japonsku na základě tradičního umění lukostřelby pod vlivem zenového buddhismu.

Paulo Coelho je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, své knihy vydal ve více než 170 zemích v překladu do 88 jazyků, jejich náklad přesáhl 320 milionů výtisků. Coby nejpřekládanější autor světa je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. V roce 2007 byl organizací OSN poctěn prestižním titulem Posel míru.

Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025741399
ISBN 978-80-257-4139-9
Počet stran 128
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13,7cm x 20,7cm
Vydání 2023 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Renata
31. 1. 2024

Jsou k zamilování...

(...) Jsou k zamilování ty knihy, které míří přesně tam, kam potřebujete. Které malou laskavou moudrostí prosvětlí den. Dodají naději, kdy někdy jedno slovo vydá za dlouhou cestu do hlubin lidské duše. Až bytostně přesné, laskavé a moudré věty.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné