rok vydání – 2020
Doporučená cena je 259 Kč

Román Amulet navazuje na Divoké detektivy, podobně jako Vzdálená hvězda navazovala na Nacistickou literaturu v Americe. Vypravěčkou je Auxilio Lacouture, uruguayská básnířka a „matka všech mexických básníků“, která se v září roku 1968 při policejním zásahu na mexické univerzitě schovala na záchodě, kde přečkala několik dnů. Čas strávený na záchodě filozofické fakulty se stane tunelem času, který ji přenáší do minulých let v Mexiku i do těch, která má ještě před sebou. Ve strhujícím toku vyprávění, které sám Bolaño přirovnává k partituře pro jediný nástroj, kdežto Divocí detektivové a 2666 jsou skladba pro orchestr, se objevují slavní skuteční i smyšlení básníci, malíři a další umělci včetně Artura Belana, a vypráví se také o cestování, o severním pólu a zapomenutých vraždách. Amulet je Bolañvým šestým románem, vydaným poprvé roku 1999 v nakladatelství Anagrama.

Bibliografické údaje

EAN 9788025729755
ISBN 978-80-257-2975-5
Počet stran 144
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16,5cm x 24cm
Vydání 2020 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

magazin.aktualne.cz

Markéta Pilátová: Obrana před nudou. Bolañovu novelu inspirovala básnířka, která přežila střelbu

(...) Spíše novela než román je další kniha klíčového autora hispánské literatury 20. století Roberta Bolaña, která právě vyšla v českém překladu Anežky Charvátové. Tvoří svébytný dovětek nebo doušku k velkolepému opusu Divocí detektivové. V něm Bolaño poprvé použil scénu, jež tvoří základ Amuletu.

vltava.rozhlas.cz

Petr Šmíd a Anežka Charvátová: Amulet – Bolañova kompozice pro jeden nástroj

(...) V dubnu letošního roku vydalo nakladatelství Argo kratší prózu chilského spisovatele Roberta Bolaña Amulet v překladu Anežky Charvátové. Pokud jsou jeho proslulé romány Divocí detektivové a 2666 přirovnávány – dík mnohosti vypravěčských postupů – k orchestrálním skladbám, pak je novela Amulet spíše kompozicí pro jeden nástroj.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné