rok vydání – 2022
Doporučená cena je 648 Kč

Grafický román legendárního jihoamerického kreslíře Alberta Breccii a scenáristy Juana Sasturaina. Hlavní hrdina na samém počátku příběhu ztratí paměť, a tak přijme jméno ze štítku na uniformě, do které se náhodou obleče. A to je jen začátek a první z absurdních situací, jimž je během svého putování nestabilní Jižní Amerikou vystaven. Celý příběh vznikal ještě v době argentinské vojenské diktatury, a je tak cenným svědectvím doby – ovšem dovedeným do naprosté absurdnosti.
Existenciální příběh s revolučním poselstvím patří k tomu nejlepšímu, co v jihoamerickém komiksu v minulém století vzniklo.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025739419
ISBN 978-80-257-3941-9
Počet stran 484
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 21cm x 28,5cm
Vydání 2022 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

iLiteratura.cz

S Borgesem proti diktátorům

(...) Rozsáhlý soubor bizarních dobrodružství tří přátel, kteří spíš symbolicky než reálně bojují s jihoamerickými režimy, vznikl v osmdesátých letech a je to na něm – v dobrém slova smyslu – znát. Komiks je to nakonec veselejší, než se zprvu zdá.

vltava.rozhlas.cz

Komiksem proti diktatuře. Kultovní grafický román Perramus vychází v českém překladu

(...) O příběhu, který vznikal ještě v letech argentinské vojenské diktatury s překladatelkou Anežkou Charvátovou. Perramus však není jen protirežimním komiksem, ale také knihou plnou odkazů na hispanoamerickou kulturu. V příběhu se tak vedle Borgese mihne i autor Sta roků samoty Gabriel García Márquez či argentinský zpěvák Carlos Gardel.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné