Argo – to jsou knihy oblíbené mezi ovčáky

226660_bg

Když se nám ve služební schránce Argo objevil e-mail od muže, který nám sděloval, že by si rád vzal do distribuce pár výtisků Muže naruby, protože jest pastevcem, měli jsme nejdřív podezření, že si z nás někdo hned z kraje roku střílí. Ale spletli jsme se…

No uznejte sami. Když vám přistane ve schránce dopis, který obsahuje větu: „Jsme pastevci a už delší dobu provozujeme mj. pastevecké nakladatelství a rádi bychom na našich ovčáckých slavnostech nabízeli i jiné knihy s pasteveckou tematikou,“ rozhodně trochu znejistíte.

Ale vskutku, Mezinárodní konfederace pastevců nejen existuje, dokonce má na stránkách www.pastevci.org vyfocený almanach, který vypadá přímo půvabně. To nás rozradostnilo.

Za téměř třicet let na knižním trhu jsme toho viděli opravdu hodně, a tak jsme odepsali, že to nějak určitě vymyslíme. Druhé straně, té bukolické, se naše podmínky líbily, takže to vypadá, že bychom letos mohli začít novou etapu v rámci knižní distribuce.

V naší nabídce se našly ještě další čtyři tituly, které se zdají být použitelné:

James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka (Hogg byl pastevec – pan pastevec ji má doma, kniha vynikající) – navíc vyšla už v roce 1999 a léta jsme o ní neslyšeli, ale máme!

Leonie Swannová: Glennkill – ovce vyšetřují a Garou – ovce vyšetřují (oblíbená mezi ovčáky)

Apolonius Rhodský: Argonautika (mýtus o zlatém rounu)

Takže my se budeme těšit na spolupráci. Současně nás to přivádí k otázce: Kolik zájmových spolků a profesních organizací by ocenilo knihy z naší nabídky, které souvisejí s jejich náplní? Třeba už k nám chodili studenti, aby si u nás se slevou pořizovali Sociologii Anthonyho Giddense, ale nechtěla by třeba Lékařská komora zajistit větší odběr knihy Samuela Shema Dům páně? Otázky, samé otázky.

Každopádně až příště vyrazíte na ovčácké slavnosti, snad už na nich nebudou chybět knížky z Arga!