Glennkill – ovce vyšetřují

rok vydání – 2006
Doporučená cena je 259 Kč

Evropský bestseller. Jednoho rána leží pastýř George Glenn mrtvý v trávě, přišpendlený rýčem k zemi. Jeho ovce stojí před velikou záhadou: kdo asi zabil starého pastýře? Slečna Maplová, nejchytřejší ovce ze stáda, zahajuje vyšetřování. Jak se ale takový vrah hledá? Naštěstí George ovcím za svého požehnaného života předčítával, a tak se s tímto kriminalistickým oříškem nesetkávají nepřipravené. V prostoru mezi pastvinou a vesnickým kostelem, mořským útesem a ovčáckým přívěsem zažívá slečna Maplová společně s ostatními ovcemi ze stáda nečekaná dobrodružství, při nichž se podlamují kolena. A při tom všem nesmí ovečky zapomenout důkladně přežvykovat vydatnou stravu na irské pastvině, než konečně přes mnohá nedorozumění přijdou se svou ovčí logikou na kloub všem člověčím tajemstvím.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072038237
ISBN 80--72-03-8-23--0
Počet stran 305
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 20cm
Vydání 2006 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

L.F., Slovensko nehodnoceno
15. 2. 2008

Vynikajúca kniha...

(...) Vynikajúca knižka. Chovám ovce a môžem povedať, že naše stádo by sa stopercentne správalo podobne :-) Autorka úžasne vystihla ovčie vlastnosti, povahy a celkové správanie týchto tvorov, kniha mala správne napätie a prekvapivý koniec. Niektoré úseky sa mi síce zdali rozvláčne, ale možno len preto, že ma veľmi zaujímalo, ako to dopadne a tieto kúsky ma brzdili v rýchlosti, akou sa to dozviem. Ale aj tak celkový dojem je 5 hviezdičkový.

B.S., Praha nehodnoceno
22. 2. 2007

Žádná hloupá bečící stvoření...

(...) Taktéž jsem knihu objevila pod stromečkem a byla jsem nadšená. Je to dokonalý ovčí román, který má ovšem důležitou myšlenku: tento svět je velmi složitý a nejen ovce mají občas problém s tím ho pochopit. Navíc je v knize toto poselství zapsáno tak, že ho člověk objeví jen při důkladném čtení. Což je velmi důležité. A výsledek pro mě osobně? Ovce pro mě znamenají něco víc, jsou pro mě přitažlivější a nepřipadají mi už jen jako hloupá bečící stvoření. A největší obliby u mě dosáhla přemýšlivá ovce Slečna Maplová.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné