Svět knihy Plzeň 20. – 21. 9. 2019 je přímo za rohem

DEPO2015 – tak tam se uvidíme vlastně již za pár dní. Svět knihy se rozhodl rozšířit své působení také na podzim a do Plzně a Argo u toho nesmí chybět! Čeká vás komornější veletrh než v Praze, ale velikost dožene atmosférou! Přivezeme vám hned šest autorů, kteří představí své knihy i zajímavé projekty. Přijďte, těšíme se na vás!

Pátek 20. 9. 2019 v 14.00, nádvoří

Václava Jandečková – komentovaná prohlídka výstavy Falešné hranice

Pátek 20. 9. 2019 v 15.00, BUS21

Václava Jandečková: Falešné hranice – autogramiáda

Pátek 20. 9. 2019 v 17.00, Kavárna

Irena Jirků – křest knihy Na shledanou v Paříži

Pátek 20. 9. 2019 v 18.00, BUS21

Irena Jirků: Na shledanou v Paříži – autogramiáda

Pátek 20. 9. 2019 v 18.00, Ateliér

Michal Vrba – křest knihy Kolem Jakuba a autogramiáda

 

Sobota 21. 9. 2019 v 11.00, Atelier

Pavel Bušta a David Cajthaml – křest knihy Lobotomík

Sobota 21. 9. 2019 v 12.00, BUS21

Pavel Bušta a David Cajthaml: Lobotomík – autogramiáda

Sobota 21. 9. 2019 v 14.00, Atelier

Markéta Svobodinger –  křest knihy Fylaktérion

Sobota 21. 9. 2019 v 15.00, BUS21

Markéta Svobodinger: Fylaktérion – autogramiáda

 

Doprovodná výstava ke knize Pavla Bušty Lobotomík, ilustrace výtvarníka Davida Cajthamla.

Venkovní výstava ke knize Václavy Jandečkové Falešná hranice.

 

LINK na SVĚT KNIHY PLZEŇ

 

A zde jsou knihy, jejichž představení vás v Plzni čeká!

Irena Jirků

Na shledanou v Paříži

Známá novinářka Irena Jirků se v knize ohlíží za posledními šesti roky své práce, kdy systematicky sledovala novinky a události ve francouzské společnosti, zvláště pak v kultuře a literatuře. Výsledkem je výběr rozhovorů s francouzskými spisovatelkami a spisovateli, s jejichž díly se mohli čeští čtenáři seznámit v českých překladech. Souborné vydání doplnila o zatím nepublikované texty a “okořenila” ho dalšími zajímavými informacemi.

Michal Vrba

Kolem Jakuba

Pozoruhodná povídková sbírka, zčásti inspirovaná skutečnými ději, je svérázným autorským příspěvkem k věčnému tématu malého člověka ve víru velkých dějin. Spojujícím prvkem je rybník Jakub, který se vždy nějak, přímo nebo nepřímo, dotkne každého z hrdinů. Jednou je to válka se Švédy, jindy zase sedlák ohrožený přítomností Rudé armády. Podoba a úmysly hybatelů dějin však nejsou důležité tváří v tvář ohrožení holé existence člověka.

Pavel Bušta

Lobotomík

Autor přichází se zbrusu novou prózou na rozhraní moderní pohádky s psychedelickými prvky a dystopické novely.  Lobotomík, chlapec s hlubokou jizvou na hlavě, žije v podivném zařízení zvaném Nemříž. Mezi ještě podivnějším osazenstvem ústavu má dva blízké přátele: dívku Darju a červeného pavouka Reginalda. Jednoho dne pavouk Reg zosnuje útěk z ústavu a začíná dobrodružná a fantaskní cesta za svobodou a poznáním, co vlastně je a co není skutečné.

Markéta Svobodinger

Fylaktérion

Archeolog Filip žil v turecké Kappadokii, kde se podílel na odkrývání sídliště z doby počátků křesťanství. Nečekaně se vrací do Prahy a žádá o pomoc svého strýce, renomovaného psychologa. Starověké společenství, jehož pozůstatky bere Filip do rukou při vykopávkách, totiž ožívá v jeho snech – a ti lidé žijí ve strachu z nevysvětlitelné hrozby, která jednoho po druhém mrzačí a zabíjí. V Praze ho noční můra nejen neopustí, ale naopak se začne naplňovat.

Václava Jandečková

Falešné hranice. Akce „Kámen“

Kniha odkrývá nezákonnou činnost Státní bezpečností na přelomu 40. a 50. let 20. století. Na deseti osobitých příkladech vypráví příběh účastníků i zákulisí zákeřných zločinů, které spočívaly v organizování pastí pro předem vytypované oběti, vyprovokované k útěku z Československa. Dosud nepublikované archivní materiály konfrontuje s pozdějšími výpověďmi svědků, čímž bylo možné představit uvažování a postupy tajné policie.