Lobotomík

rok vydání – 2019
Doporučená cena je 228 Kč

Po dvou povídkových a dvou básnických sbírkách přichází mladý pražský autor se zbrusu novou prózou na rozhraní moderní pohádky s psychedelickými prvky a dystopické novely.Vypravěč příběhu, jenž si říká Lobotomík, chlapec s hlubokou jizvou na hlavě po prodělané operaci mozku, přebývá v podivném zařízení zvaném Nemříž. Mezi ještě podivnějším osazenstvem ústavu má dva blízké přátele: dívku Darju s poruchou slzných kanálků a červeného pavouka s tmavými slunečními brýlemi jménem Reginald. Jednoho dne důmyslný pavouk Reg zosnuje útěk všech tří přátel z ústavu a začíná nedlouhá, zato dobrodružná a fantaskní cesta za svobodou a poznáním, co vlastně je a co není skutečné.

Pavel Bušta se hravostí v popisech alternativní reality pohybuje někde mezi Lewisem Carrollem a Tolkienem, fantazií a humorem jakoby pod vlivem LSD nezapře ani vliv Irvina Welshe.

Vydání knihy podpořila Nadace Český literární fond.

Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025729175
ISBN 978-80-257-2917-5
Počet stran 104
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13,8cm x 19,8cm
Vydání 2019 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

ceskatelevize.cz/specialy/artzona

Útěk z Nemříže a pátrání po chybějícím mozku. Z Lobotomíka se čtenářům zatočí hlava

(...) V novele Lobotomík se Pavel Bušta utrhl ze řetězu. Psychovelryba se zde střídá se soutěží v hádankách a vše předkládá vypravěč, jenž pátrá po ztracené části mozku. Autor se při psaní dozajista bavil.

pritomnost.cz

Nevíte, kde bych sehnal kus svého mozku?

(...) Fanoušci Formanova filmu Přelet nad kukaččím hnízdem či jeho knižní předlohy Vyhoďme ho z kola ven od hipíka Kena Keseye by měli zpozornit. Nakladatelství Argo totiž právě vydalo knihu, která začíná tam, kde výše zmíněná díla a jejich hlavní hrdina McMurphy smutně končí. Co se může odehrávat v hlavě člověka po tak zásadním zásahu do jeho mozku, jakým bezpochyby je lobotomie, o tom se dočtete v novele Pavla Bušty s příznačným názvem Lobotomík ...

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento ilustrátor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.