Zátopek

...když nemůžeš, tak přidej!

rok vydání – 2016
Doporučená cena je 498 Kč

"Je to hranice bolesti a utrpení, která dělí chlapce od mužů," říkal Emil Zátopek. Právě posouvání mezí možností vlastního těla z něj udělalo fenomenálního běžce a jednoho z nejslavnějších sportovců historie. Když na olympijských hrách v Londýně v roce 1948 vyhrál běh na deset kilometrů a na pětikilometrové trati skončil druhý, nepovažoval to za velký úspěch. Z následující olympiády v Helsinkách přivezl tři zlaté medaile a stal se legendou, ale připsal si i důležitější vítězství - postavil se proti režimu za svého kolegu Stanislava Jungwirtha a prosadil, aby vůbec mohl na olympiádu odcestovat. Největší úspěchy Emila Zátopka i jeho seznámení s celoživotní láskou Danou můžeme znovu prožít díky libretu Jana Nováka a vizuálně opojnému provedení Jaromíra 99.

  • kniha
Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025717615
ISBN 978-80-7432-717-9
Počet stran 208
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16,5cm x 23cm
Vydání 2016 (1. vydání)
Nakladatel Argo, Paseka

Celkové hodnocení

4,5 (4x)

Názory
čtenářů

Terka M.
26. 1. 2017

Zátopek...

(...) Pěkné je to! Hlavně obrázky.

Marian
18. 4. 2016

NÁDHERNÁ PRÁCE...

(...) Je toho tolik. Spousty skvělých knih, filmů a jiných kvalitních kulturních počinů. Učíst a zkonzumovat to nelze . Je nutno si vybrat. A kdo si vybere tuto nádhernou knihu - neprohloupí ! A ztráta času to není. P. Zátopek by radostí povyskočil. Snad i za něho velký DÍK ! Díky všem kdo se na tomto skvostu podíleli. Nádherná práce a pocta tomuto / dle mého soudu / " poslednímu " S P O R T O V C I " ! Nikoho bych se nechtěl dotknout ale p. Zátopkovi ty sportovní výkony opravdu věřím. Je to ale jen / možná pro někoho trochu zcestný / můj názor. K některým knihám lze opravdu přilnout. Tato mezi ně patří ! Bravo !

Pavel Dort
16. 4. 2016

Víc love story...

(...) Dvě stovky stran od Jaromíra 99 v barvě, už jen kvůli tomu se to vyplatí. Zamrzelo, že "akční" scény nejsou delší nebo hravější a hlavně že v příběhu není víc "Ťopka" a Dany, civilní pasáže z jejich života se mi totiž líbily asi nejvíc. Každopádně palec nahoru za neskutečnou práci a originální pomník sportovní legendě.

panKaplan
13. 4. 2016

Skvělý komiks o Zátopkovi...

(...) Na tuto knihu jsem se ukrutně těšil a výsledek je ještě lepší, než má očekávání. Jaromír 99 se drží svého stylu a díky tomu čtenář vnímá sportovní příběh Emila Zátopka (k tomu, proč píšu sportovní příběh se ještě dostanu, vydržte do konce) intenzivně a barvitě. Grafický román v podání Jaromíra 99 je totiž opulentní a tam, kde rekvizity / prostředí potřebují pompéznost (například Zlín), vidíte megalomanské scenerie, které na vás hodně silně působí. Scénář / Libreto Jana Nováka ukazuje nejen sportovní cestu Emila Zátopka, ale také dobové a ideologické souvislosti. Byla to hnusná doba a tu hnusotu kniha ukazuje v plné parádě.
Bohužel jsem ale čekal, že komiks půjde dál. Že vyprávění neskončí v Helsinkách 1952, ale bude vyprávět i následný příběh našeho nejslavnějšího běžce. Toho jsem se nedočkal a je to škoda. Protože to, co se v Zátopkově životě odehrávalo potom je snad ještě zajímavější. Kniha také úplně opomíjí stinné stránky Emila Zátopka, například jeho podporu rozsudku nad Miladou Horákovou.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné