Zatím dobrý

rok vydání – 2018
Doporučená cena je 498 Kč

Je to největší příběh studené války. Pětice mladíků s pistolemi se postavila po zuby ozbrojené dvacetitisícové armádě východoněmecké Volkspolizei a prostřílela se do svobodného Západního Berlína. Příběh bratří Mašínů a jejich rodiny vyprávěl spisovatel Jan Novák v románu Zatím dobrý jako strhující, napínavý western, za který získal cenu Magnesia Litera pro nejlepší knihu roku. Teď se jeho scénáře chopil výtvarník Jaromír 99 a vytvořil dramatický a vizuálně působivý komiks ve svém osobitém, noirovém stylu.

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

  • kniha
Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025726839
ISBN 978-80-257-2683-9
Počet stran 256
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16,5cm x 23,5cm
Vydání 2018 (1. vydání)
Nakladatel Argo, Paseka

Recenze v médiích

magazin.aktualne.cz

Z Novákova románu o bratrech Mašínech je noir komiks, namaloval ho Jaromír 99

(...) Román Jana Nováka o osudech bratří Mašínů se stal předlohou nového komiksu. Bude se jmenovat stejně jako původní próza: Zatím dobrý. Publikace, kterou s pětašedesátiletým spisovatelem vytvořil o deset let mladší výtvarník Jaromír 99, podle autorů vyniká noirovým pojetím, vizuální působivostí i výpravou, jež se odklání od předlohy.

magazin.aktualne.cz

Tomáš Stejskal: Bratři Mašínové v komiksu. Působivý vizuál Jaromíra 99 nezakryje rozpory

(...) Možná to bude jeden z nejkontroverznějších českých komiksů, podobně jako příběh jeho protagonistů, bratří Mašínů, patří k nejkontroverznějším v československých dějinách. Stejnojmenné komiksové zpracování cenami ověnčeného knižního bestselleru Zatím dobrý od Jana Nováka, které právě vydala nakladatelství Argo a Paseka, vyznívá rozporuplně.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné
zatim1
zatim2
zatim3