Zahrada, Rest

Trujkunt 4

rok vydání – 2022
Doporučená cena je 348 Kč

Detektivní série Trujkunt dějově zasazená do nejvýchodnějšího cípu Česka, kde se běžně hovoří těšínsko-jablunkovským nářečím „po naszymu“, pokračuje povídkami Zahrada a Rest, v nichž se vrací na scénu svérázný major ostravské kriminálky Roman Saran, proslulý nejen výbušnou povahou, ale i četnými milostnými eskapádami.
V povídce Zahrada Saranovi v pátrání výrazně pomáhá jeho kamarád Marek Hota, jehož přivede taxikaření na stopu obrazu namalovaného slavnou Toyen. Smrt majitele tohoto skvostu a krádež samotného díla zavede oba muže až na půdu jablunkovského sanatoria, v němž se sbírka podobných obrazů nachází. Patřila do ní i zmiňovaná Toyen? Pokud ano, proč odtud před lety zmizela? A má tento dávno promlčený zločin něco společného i se samotnou vraždou?
Okolnosti surové vraždy lichváře, zabitého kopem do hlavy jako z akčního filmu, pak v příběhu nazvaném Rest vracejí Sarana k tragické události staré mnoho let a nabízejí mu možnost záhadu objasnit a zároveň i ulevit svému svědomí. Splatí svůj dluh, nebo naopak zjistí, že stíny temné minulosti nelze zaplašit a uplynulé roky v tomto případě žádné smíření neznamenaly?

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025738351
ISBN 978-80-257-3835-1
Počet stran 212
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2022 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Recenze v médiích

novinky.cz

Svérázný ostravský detektiv se vrací

(...) Novými příběhy Zahrada a Rest pokračují divoké literární eskapády detektiva ostravské kriminálky Romana Sarana.

Názory
čtenářů

Radim Pašek
10. 8. 2022

Podle mne je...

(...) Podle mne je to zatím nejlepší díl. Hlavní hrdina postupně vyzrává. Jeho sebereflexe a přijetí reality, že už není ten nadsamec a ne vše má pod kontrolou ho polidštilo. Příběhy dostaly i jiný kontext a měl jsem z nich velmi příjemný čtenářský zážitek. Zhltnul jsem to skoro najednou a těším se na další.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné