Škoda Laurin & Klement

rok vydání – 2024
Doporučená cena je 998 Kč

Jedinečná publikace věnovaná historii značky Škoda, která se proslavila po celém světě. Autor shrnuje historii výroby automobilů Škoda od samých počátků za Rakouska-Uherska, kdy vznikla „továrna jízdních kol Laurin & Klement“, až po změnu politických a ekonomických poměrů v ČSSR, a sleduje proměny výroby a šíření dobrého jména firmy Škoda ve světě. Soustředí se posléze na úspěchy osobních vozů Škoda ve slavných závodech, kterých se vozy Laurin & Klement i Škoda účastnily od samých počátků automobilového sportu.
Autor žije dlouho ve Velké Británii a může tak zprostředkovat přijetí značky za hranicemi někdejšího východního bloku: počáteční odstup a pozdější uznání britských zákazníků ilustruje mj. pomocí dobových recenzí několika modelů škodovek v automobilistických časopisech.
Vedle těchto cenných a málo známých dokumentů je součástí knihy i rozsáhlý ilustrační doprovod, který tvoří krom fotografií i dobové propagační materiály. Kniha svým pojetím navazuje na úspěšnou autorovu publikaci Tatra, která vyšla v Argu v roce 2020

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025742594
ISBN 978-80-257-4259-4
Počet stran 288
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 23cm x 27cm
Vydání 2024 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

vikend.hn.cz

„Motor má sloužit pánovi, ne pán jemu.“ Jak dva čeští emigranti propagují škodovku

(...) Celých 135 let obsáhne kronika značky Škoda. „Soustředili jsme se na období od 1856 do 1991, což je veskrze český příběh,“ říká Ivan Margolius. Se svým kolegou jej sepsal v Londýně.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné