Cit slečny Smilly pro sníh

rok vydání – 2013
Doporučená cena je 298 Kč

Román dánského autora, jehož základní osnovou jsou tajemné okolnosti smrti malého kamaráda hlavní hrdinky, grónského chlapce Izaiáše. Odhalování záhady vede přes tajné archivy pochybných společností a patologických ústavů, přes kodaňské podsvětí na loď, která odplouvá s tajemným posláním k ostrůvku u západního pobřeží Grónska.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025709139
ISBN 978-80-257-0913-9
Počet stran 416
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 21cm
Vydání 2013 (3. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (5x)

Názory
čtenářů

akrobatem mezi řádky
4. 3. 2015

Nepatetické, místy něžné i tajemné…stejně jako zima sama...

(...) Výborná kniha pro zimní měsíce, kdy u nás srší bláto na všechny strany, ale v Dánsku, kde se děj odehrává, sněží neustále. Nejde zde však primárně o navnazení atmosféry, ale o příjemné počteníčko, v němž najdete zajímavou hlavní hrdinku, onu slečnu Smillu, znalkyni sněhu, která se pouští do vyšetřování záhadné smrti svého malého přítele z vedlejšího vchodu, a je schopná pro jeho řešení zajít i za hranice svých možností. Více v popisu děje knihy, každopádně mohu jen doporučit, byla jsem nadšená!

Smillaraq
17. 2. 2012

Smillaraq...

(...) Mohu jen a jen doporučit. Patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Nechybí zde humor a cit pro detail, jak už bylo řečeno.

BB, nehodnoceno
14. 12. 2010

Výborné...

(...) Velmi dobrá kniha, nestává se mi abych se v průběhu čtení musel vracet protože mi něco důležitého uteklo. Nahlédnutí na jiný úhel pohledu na život a svět kolem nás v kombinaci s detailně vykreslenými postavami a zajímavým příběhem dává dohromady Knihu, ke které se budu určitě vracet a věřím že v ní najdu vždy něco co mi uniklo :-) Mohu pouze doporučit.

Zdenka, Děčín nehodnoceno
3. 8. 2010

úžasná kniha...

(...) Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla, mám ji ve své TOP 10. Všem velmi doporučuji!

Zrzka,
6. 8. 2008

fascinující...

(...) Dílo tak skvělé, že byste neměli váhat! Strhující příběh, nádherně vykreslené postavy, půvabný smysl pro detail a současně myšlenky týkající se 'velkých věcí lidstva'. Tohle je opravdová literatura a opravdový spisovatel!

Peťulka, Rožnov pod Radhoštěm nehodnoceno
13. 10. 2007

Do Grónska...

(...) Nevíte, kdy letí nejbližší letadlo do Grónska?!

Hanelore,
31. 8. 2005

Jedním slovem strhující …...

(...) Peter Hoeg vypráví strhující příběh s detektivní zápletkou zasazený do prostředí Dánska a Grónska. Za tento román byl nominován na Nobelovu cenu za literaturu. Podle mého názoru zcela oprávněně. Obdivuhodné jsou encyklopedické znalosti autora, které v knize nelze přehlédnout. Slečnu Smillu si prostě oblíbíte hned od prvních stránek, hledání velkého tajemství vás chytne a nepustí až do samého konce. Nenechte si ujít.

sharkita,
10. 8. 2005

krehké i napínavé...

(...) Pro me se tato kniha stala objevem roku! Ma tolik vrstev (detektivni pribeh,Smillyn zvlastne poeticky pohled na svet, psychologie postav....), ze se tesim, az si ji prectu znovu. Nevahejte!!!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné