Platící hosté

rok vydání – 2015
Doporučená cena je 398 Kč

Píše se rok 1922 a v Londýně panuje napjatá atmosféra. Váleční veteráni se jen obtížně vracejí do normálního života, všude zástupy nezaměstnaných a v mnoha rodinách chybí muži. K takovým patří i paní Wrayová a její dcera Frances, před válkou dámy z lepší společnosti, jež nyní zápolí s chudobou, a proto musí do rodinného sídla přijmout nájemníky. S příchodem Lilian a Leonarda Barberových, mladých manželů patřících k nové "úřednické vrstvě" se jejich monotónní životy rychle změní - do domu vtrhnou hudba, barvy, kýč i vášeň. Ale vášeň může být i nebezpečná...

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025715796
ISBN 978-80-257-1579-6
Počet stran 552
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2015 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

kacaba nehodnoceno
7. 4. 2017

Četla jsem od této autorky několik knih, líbily se mi …...

(...) Četla jsem od této autorky několik knih, líbily se mi všechny, ale tuto pokládám za nejvyspělejší. Balancuje na hraně několika žánrů - historického, společenského, psychologického i milostného románu a tak trochu i detektivního - byť o to, dozvědět se, kdo je vrahem nějakého zločinu, zde nejde. Příběh se rozbíhá pomalu a poklidně, má relativně dlouhou (ne však nudnou!) expozici - aby se posléze rozjel strhujícím tempem a zaujal několika obraty. Ty sice jsou kauzálně předvídatelné, ale vyprávění přesto neztrácí napětí, protože čtenář se prostě nemůže dočkat, jestli to bude tak jak očekává a kdy a jak to přijde nebo nepřijde. Jde o jednu z těch knih, u jakých mě mrzí, když skončí - a je mi, jako by mě opustili dobří přátelé.

Husar Petr
24. 1. 2017

Báječné...

(...) Sarah Watersová prostě neumí napsat špatný román. Od začátku čtenáře vtáhne do svého textu a nepustí a nepustí. Čtivost a kvalita ruku v ruce od začátku až do konce.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné