Pátá hora

rok vydání – 2013
Doporučená cena je 148 Kč

Brazilský autor P.Coelho (* 1947) se za necelých deset let své literární dráhy stal jedním z nejúspěšnějších světových autorů: v roce 1996 patřil mezi patnáct nejčtenějších, a to především díky bestseleru Alchymista. V nejnovějším románu se Paulo Coelho vrací do středověké Fénicie, aby na příběhu izraelského proroka Eliáše sledoval jeden výjimečný lidský osud od propasti nevyhnutelné tragédie až k odhodlání volit si svou vlastní cestu životem a přijmout za ni odpovědnost. Na Blízkém východě,kde se od pradávna mísily mnohé kultury, kudy na křižovatce cest táhla ničivá vojska asijských a afrických velmocí a kde probíhaly dalekosáhlé historické děje, dojde v kratičkém úseku jediného bytí k setkání muže a ženy a ke konfrontaci jejich víry, lásky, pochybností a naděje v čase bouřlivých událostí.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025709986
Počet stran 204
Jazyk česky
Produkt kniha
Vydání 2013 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Pavel, Ostrava nehodnoceno
1. 2. 2010

starý dobrý Coelho...

(...) Po přečtení Alchymisty se mi samozřejmě Coelho zalíbil. Bohužel další knížky se mi zdály horší a horší a Coelho mě přestával bavit. Říkal jsem si proč Coelho nenapíše zase takový jednoduchý, pěkný, poutavý a inspirující příběh jako když psal Alchymistu. Nakonec mi byla doporučena Pátá hora. A při čtení jsem si začal říkat konečně starý dobrý Coelho... Historický a zajímavý příběh, zasazený do exotického prostředí středního východu. Plný inspirujících a poučných úseků doplněný o nějaké to drama. Příjemné čtení. Můžu jen doporučit.

Jirka jkeprt@email.cz, Zlín nehodnoceno
6. 1. 2005

Parádní knížka...

(...) Ahoj lidičky, tato kniha byla nejlepší, co jsem loni četl. Pro mě nejsilnějším zážitkem byla konfrontace toho, že člověk má svobodnou vůli s tím, že jej Hospodin stále vede. Eliáš se rozhodne postavit se Hospodinu a obnovit zničené město, ale nakonec je to přesně to, co měl udělat a co mu bylo určeno. No prostě přečtěte si to. Jirka

Sandra, Mariánky nehodnoceno
25. 3. 2004

velice krásná kniha...

(...) je to plné lásky a touhy vyvést lid z otroctví. Něco jako ohled do minulosti...Paulovy knihy jsou všechny opravdu skvělé a čtou se jedním dechem.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné