Partner u porodu

rok vydání – 2000
Doporučená cena je 239 Kč

Některá z vašich známých, kamarádek, možná vaše dcera nebo vnučka nebo snad přímo vaše žena čeká miminko? A vy jste byli požádáni, abyste ji doprovázeli během příprav k porodu a pak přímo u porodu? A nedovedete si svou úlohu zcela jasně představit, protože zkrátka ještě nevyšla kniha, která by oslovovala především partnery u porodu, ať již tímto partnerem je manžel, přítel, sestra, maminka nebo kdokoli, koho si nastávající maminka vybere jako průvodce, pomocníka, utěšitele nebo rádce na cestě, která vede ke zrození nového života. Tato knížka by měla sloužit jako váš průvodce a rádce, abyste věděli, co v té které chvíli dělat, jak se zachovat, aby rodící ženě bylo lépe ve chvílích, kdy ztrácí elán, a aby porod, který bude prožívat, se stal jednou z jejích nejkrásnějších vzpomínek. Autorka knihy celý svůj život strávila se ženami a prací pro těhotné a rodící ženy. Její rady jsou podávány citlivým, dobře srozumitelným způsobem, takže projít džunglí odborných výrazů a zaběhnutých postupů, spojených s porodnickou péčí, bude pro vás mnohem snadnější, protože budete vědět, co se právě děje a o čem se hovoří.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788072033089
ISBN 80--72-03-3-08--5
Počet stran 246
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 20,5cm
Vydání 2000 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Alena, Znojmo nehodnoceno
21. 4. 2009

Doporučuji...

(...) Z knih, které jsem četla na toto téma, řadím tuto na jedno z předních míst!!!

Rehabilitační pracovnice a dula Jana Čurdová, Ostrava nehodnoceno
4. 5. 2003

Doporučuji...

(...) Tato kniha je vynikající příručkou, která je vždy po ruce a vhledem k tomu, že je velmi přehledná, dokáže se v ní čtenář dobře orientovat a najít si během chvilky odpověď na svou otázku. Penny Simpkin je mi blízká i profesí, je stejně jako já fyzioterapeut a pracuje současně jako dula. Její kniha je praktická, předkládané myšlenky jsou zapsány i pro laiky srozumitelnou formou. Autorka přehledně popsala celý porodní proces, co v které době se v těle ženy děje, co cítí žena, co může pro ní udělat partner nebo dula, co dělají odborníci. Moc se mi líbilo, množství popsaných nefarmakologických způsobů tišení bolesti. Rovněž jsem ocenila přílohu, v které jsou popsány druhy farmakolog. metod tišení bolestí, kde nechyběly informace, jaké jsou jejich vedlejší účinky na matku a dítě. Také mi velmi připadala užitečná, tabulka, s názvem kdy požádat o lék proti bolesti. Dále se mi v této knize moc líbilo, že když se v textu hovoří o něčem co souvisí s určitým tématem a už to bylo v této knize popisováno, tak tam jsou odkazy na které stránce se o tom podrobně píše. Dále jsem ocenila rady, jak řešit různé komplikované situace. Líbil se mi velmi praktický návod jak jednat v situaci, když si nerozumíme s tím kdo o maminku pečuje. V kapitolce o testech, přístrojích a různých zásazích, se mi opět líbilo přehledné vyčtení výhod a nevýhod. Celkově tuto knihu hodnotím jako velmi přínosnou nejen pro maminky, ale hlavně pro jejich partnery, kteří z ní můžou čerpat praktické návrhy pro péči o rodící ženu.

Praha nehodnoceno
3. 3. 2003

doporučuji...

(...) Prolistovala jsem už několik knížek na toto téma, ale v této jediné jsem našla všechny odpovědi na své otázky. Kniha je psána srozumitelně, podává nejen návod, ale i definici všech pojmů, popis metod a u každé shrnuje snad všechna pro i proti.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné