Hovory s porodní bábou

Rozhovor Jany Doležalové s registrovanou porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou

rok vydání – 2016
Doporučená cena je 189 Kč

Kniha nabízí pohled na těhotenství a porod prostřednictvím rozhovoru se známou porodní asistentkou Ivanou Konigsmarkovou, která třicet let pomáhá přivést děti na svět.
Témata jsou řazena chronologicky od otěhotnění přes těhotenství k porodu a šestinedělí. Porodní asistentka hodnotí kontroverzní problémy dnešních těhotných - genetické testování, přístup medicínský kontra přírodní, epidurální anestezii, rozmáhající se počet porodů císařským řezem… Zamýšlí se nad úlohou porodních bab v životě ženy, mluví o zkušenostech z porodnictví v zahraničí, o pokusech prosadit u nás individuální péči o těhotné…

Bibliografické údaje

EAN 9788025717967
ISBN 978-80-257-1796-7
Počet stran 168
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 13,5cm x 20cm
Vydání 2016 (2. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (1x)

Názory
čtenářů

Terka M.
26. 1. 2017

Porodní bába...

(...) Kniha rozhovorů s nejznámnější českou porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou. Překvapilo mě, jak malá část povídání byla věnovaná domácím porodům a vlastně mě to i dost potěšilo, jelikož tuhle věc jsem si v sobě už vyřešila. Ale právě proto se rozhovory hodí pro každou nastávající maminku, která ještě moc netuší, o čem to je, a tady se velmi jemnou a nenásilnou formou dozví spoustu zajímavých věcí od opravdu zkušené ženy ve svém oboru.
Na druhou stranu mi, jako už lehce zaběhlé čtenářce diskuzí a problematiky porodů a kojení, nepřinesla knížka žádné závratné nové vědomosti ani zajímavosti, a částečně svou roli sehrál i fakt, že rozhovory jsou přes 10 let staré (četla jsem druhé vydání z roku 2016, ale ty rozhovory prostě nejsou aktuální). Kdo problematiku trochu sleduje, nicmoc nového se asi nedozví, ale zase se může dozvědět něco ze života samotné porodní asistentky, například jsem netušila, že ona sama prošla při prvním těhotenství smutnou zkušeností ztráty miminka v nějakém osmém měsíci, kdy předčasně porodila a nebyla šance ho zachránit.
Knihu bych nejspíš doporučila spíš své mamce, tchyni, nebo známým, které o současné podobě porodnictví nicmoc nevědí, aby si mohly trochu utvořit názor. Žádné zásadní a jednostranné "prudké" názory však od Ivany nečekejte.

Andrea, nehodnoceno
15. 10. 2009

Úžasná knížka...

(...) Kéž by porodnictví u nás fungovalo způsobem, jak by si paní Konigsmarková představovala...Bohužel se u nás vše bere strašně rutinně, a i když tendence prosazovat individualní přístup v porodnicích jsou, častokrát je v realitě všechno jinak. Knížku jsem měla přečtenou během pár hodin a rozhodně mi pomohla udělat si představu o tom, jak bych chtěla, aby porod mého prvního miminka probíhal.

Anicka, Hradec Kralove nehodnoceno
2. 8. 2007

Zaujimava kniha...

(...) Je to fajn citanie. Porodu sa nebojim, takze mna kniha nemala coho zbavit(ad komentar predtym), priniesla dobru zabavu, mile poctenicko. Dvakrat by ma to vsak asi nebavilo...

Anonym nehodnoceno
5. 2. 2007

Skvělé...

(...) Mám 9 týdnů do porodu a úplně jsem se ho přestala bát!!! Skvěle napsané, dobré poznatky, je vidět, že paní Konigsmarková má velké zkušenosti.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.