Pandemie

rok vydání – 2018
Doporučená cena je 398 Kč

Loď pobřežní stráže Spojených států objeví na dně Severního ledového oceánu vrak ponorky, která nenese jakékoli výsostné znaky a neodpovídá žádnému oficiálně registrovanému plavidlu. V jejím nitru jsou následně nalezeny důkazy vědeckého pokusu, který od základů změní naše chápání lidstva. Doktorka Peyton Shawová, epidemioložka amerického ministerstva zdravotnictví, patří mezi špičkové odborníky zasahující proti novým nemocem po celém světě. Jde o samotářskou a nebezpečnou práci, v níž je jen otázkou času, kdy narazíte na protivníka, který bude nad vaše síly. Obávaná chvíle možná nastala ve chvíli, kdy Peyton v odlehlé keňské vesnici dochází při hledání původu nového smrtícího onemocnění k závěru, že jde pouze o předehru ke spiknutí s dalekosáhlými následky.

Desmond Hughes procitne v berlínském hotelovém pokoji, aniž by tušil, jak se do něho dostal. Na podlaze nalezne mrtvého zaměstnance bezpečnostního oddělení nadnárodní farmaceutické korporace. Na útěku před policií se ke své hrůze dozvídá, že má nejspíš na svědomí právě probíhající pandemii – a je také asi jediným žijícím člověkem, který ji dokáže zastavit.

Zatímco se patogen šíří světem, Peyton se s Desmondovou pomocí zoufale snaží odhalit temná tajemství, která si jistí lidé chtějí za každou cenu nechat pro sebe.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025726136
ISBN 978-80-257-2613-6
Počet stran 650
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 20,5cm
Vydání 2018 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (4x)

Názory
čtenářů

Michal
24. 6. 2022

Zpočátku zdánlivě oddělené...

(...) Zpočátku zdánlivě oddělené příběhové linie se postupně zamotávají, ne zcela očekávatelné dějové zlomy gradují napětí a nutí čtenáře knihu neodkládat ani na chvilku...

Tomáš
8. 12. 2021

Skvělá kniha! Na...

(...) Skvělá kniha! Na první pohled může odradit množství stránek, ale jak je u Riddla tradicí, kniha se čte velmi svižně, je plná akce a potkává se zde fikce s realitou, což dává knize pocit reálnosti. A.G. Riddle je skvělý autor a i předchozí soubor Atlantský Gen je skvělý. Knihu mohu maximálně doporučit a těším se na další!

Catie
23. 6. 2021

Skvelá kniha! Prečo...

(...) Skvelá kniha! Prečo sa nechystá preklad pokračovania?

Filip Vávra
28. 9. 2020

Skvělá, napínavá a...

(...) Skvělá, napínavá a akcí nadupaná kniha... Tedy - 1. díl. Bohužel pokračování stále nikde...

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné