Narcis a Goldmund

rok vydání – 2005
Doporučená cena je 259 Kč

Nové, samostatné vydání lyrizovaného románu z roku 1930. Ústřední dvojice postav této knihy symbolizuje základní antinomii Hessova díla: protiklad člověka duchovního a člověka smyslového, protiklad etického a estetického, protiklad postoje myslitelského a postoje uměleckého. Tento spor „ducha a těla“, reprezentovaný mnichem Narcisem a nadaným umělcem Goldmundem, zůstává nerozřešen.

Bibliografické údaje

EAN 9788072036981
ISBN 80--72-03-6-98--X
Počet stran 328
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 11,5cm x 17cm
Vydání 2005 (2. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Český Krumlov nehodnoceno
9. 3. 2008

Román jako cesta za smyslem bytí...

(...) První polovina knihy mě naprosto nadchla, v té druhé mi přišlo, že autorovi docházel dech, neboť se motivy stále opakují. Přesto jde o vynikající čtení, Hessova práce se slovem je někdy opravdu úchvatná a jeho imaginace okouzlující (nemohu nevzpomenout na úplný začátek románu, kde na mě líčení pouhého kaštanu v klášterní zahradě hluboce zapůsobilo).

Anonym nehodnoceno
9. 1. 2008

silný príbeh...

(...) Knižku Narcis a Goldmun som prečítala jedným dychom..dotkne sa každej citlivej duše.Nezabudnutelná...

Abadonna, Havířov nehodnoceno
18. 1. 2006

Narcis a Goldmund...

(...) Tato kniha mě okouzlila už po přečtení prvních pár stran. Jazyk, který Hermann Hesse používá, je nádherný. Celou dobu vám připadá, jako by kolem vás hrála hudba, jako by jste četli jednu jedinou souvislou báseň plnou okouzlujících přirovnání, barvitého líčení, moudrých čistých myšlenek. Je to jedna z knih, které se dají číst stále dokola, protože každá věta je prostoupena zvláštním kouzlem. Mimojiné- Narcis a Goldmund jsou natolik vnitřně krásní, že se do nich nedá nezamilovat...

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné