Mycelium III : Pád do temnot

rok vydání – 2014
Doporučená cena je 348 Kč

V centru pozornosti gerdánské tajné služby je jediný muž: ten, kterého si vybraly Lodě. Intriky a podloudné meziplanetární akce probíhají vskrytu, ale všechno nevyslovené a nepřiznané, co odpradávna bylo mezi Össe a Gerdou, přesto náhle vystoupí na povrch: křivdy, násilí, hrdinství, mlčení. Ti, jejichž světy žily ve vzájemné nenávisti celé věky, svádějí poslední bitvu o artefakt Lodí; a v téže chvíli za tenkou stěnou vlastní mysli i Lucas Hildebrandt bojuje z posledních sil – o příčetnost, o důstojnost, o lidství. Čeká ho dilema a rozhodnutí. Ökrë, Třetí z posvátných drog, může být jeho záchranou i zkázou; ale ať už se pro něj stane čímkoliv, sežehne plamenem všechno, co bylo. Minulost končí. A muže s temnou gerdánskou duší, povahou a kořeny čeká jen propast – a Pád do temnot.

Bibliografické údaje

EAN 9788025711606
ISBN 978-80-257-1160-6
Počet stran 424
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 20,5cm
Vydání 2014 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (2x)

Recenze v médiích

fantasya.cz

Vilma Kadlečková víří myceliální spóry dál a dál

(...) V třetím díle Mycelia autorka bere pevně za otěže, přitvrzuje atmosféru a buduje další a další podhoubí svého složitého světa, na němž se hraje o osud lidstva i všemožných dalších vesmírných ras. Hlavní hrdina si postupně přiznává, že temnému osudu neunikne a že za to bude přesně v duchu krvavého náboženství Össeanů pořádně pykat. Navzdory občasným hluchým místům tak série pokračuje přesně v tom, co od začátku slibovala a dává tušit, že se mají čtenáři ještě na co těšit.

Názory
čtenářů

Vlkodlak
27. 11. 2017

Já nevím. Po přečtení prvních dvou knih jsem vždy …...

(...) Já nevím. Po přečtení prvních dvou knih jsem vždy okamžitě koupil další. Teď po té třetí už několik týdnů váhám a nevím, jestli koupím čtvrtou. Je to takové rozporuplné. Příběh a světy jsou extrémně zajímavé. Moc rád bych věděl, jak to celé dopadne. Na druhou stranu psychologie postav je slabá a ke konci 3. dílu mne to už iritovalo. Je to samá nenávist, hrůza, nedůvěra, nerozhodnost. Přijde mi, že s tak třetinovou délkou textu by to bylo o řád skvělejší. Ta kniha vás fakt vtáhne. Ale takhle zpětně mi je trochu líto toho času. Nic hlubšího tím nezískáte. Žádná velká životní moudra. Kdyby se třeba Vilma spojila s Fjodorem D., mohli by spolu napsat nejlepší beletrii na světě.

noemus
27. 5. 2014

Kadlečková mě nezklamala...

(...) Zase mi ovšem nezbývá než půl roku čekat na pokračování (což je ovšem lepší než u GRR Martina). Snad to nějak vydržím, určitě to bude stát za to.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné