Mořská panna a paní Hancocková

rok vydání – 2019
Doporučená cena je 398 Kč

Jednoho zářijového večera roku 1785 zaslechne ovdovělý obchodník Jonah Hancock neodbytné klepání na dveře svého domu. Je to jeho přítel a kapitán jeho lodi, který se konečně vrací po dlouhé době domů. Místo svěřené lodi a očekávaného nákladu však přiváží – mořskou pannu. Tahle ale rozhodně nenaplňuje představy svůdné bytosti s líbezným hlasem. Je děsivě ošklivá, a je mrtvá. Zprvu zděšený pan Hancock se rozhodne takovou kuriozitu vystavit v jedné z přístavních kaváren a ohlas na sebe nenechá dlouho čekat. Podivná bytost otvírá majiteli dveře do vysoké společnosti a především do blízkosti vyhlášené kurtizány, krásné a neodolatelné Angeliky Nealové. Jejich setkání oběma otevře novou životní cestu. Cestu plnou nečekaných zážitků a emocí, cestu za tajemným voláním…
Imogen Hermes Gowarová, nová opěvovaná britská talentovaná spisovatelka, vytvořila nezapomenutelný a okouzlující příběh o posedlosti, záhadném tajemství a nejhlubších tužbách. Výborně napsaný román, ve kterém každý detail na čtenáře působí a dotváří velkolepou mozaiku barev, chutí a vjemů, byl vybrán do užšího výběru nominací literárních cen Women´s Prize for Fiction a Specsaver´s National Book Award a byl knihou roku v denících Guardian, The Times, Daily Telegraph a Evening Standard.

Nádherně napsaný román. Pokouší se vás svést jako zpěv Sirén. Essie Foxová

Skvělý historický román… uchvátí vás, dojme, rozesmutní, rozesměje a potěší. The Times

Román plný života, fantazie a iluzí. Guardian

Příběh o hledání a posedlosti, plný barvitých detailů vás pohltí. Stylist (UK)

Od prvního okamžiku vás tento skvělý debut vtáhne do londýnské společnosti 18. století … Skvěle napsaný román, dokonale vykreslené postavy hnané nebezpečnými touhami. Sunday Express (London)

Nádhera… jako byste se ocitli přímo uvnitř příběhu. Madeline Millerová

Pro čtenáře Nestvůry z Essexu. Sunday Times

Britská kniha roku podle The Times a Guardian

Nevšední příběh s duší z nejryzejšího zlata Essie Foxová

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025729724
ISBN 978-80-257-2972-4
Počet stran 456
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15,2cm x 21,5cm
Vydání 2019 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné