Klasztor, Návrat

Trujkunt 2

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 248 Kč

Trujkuntem nazývá autor nejvýchodnější místo Česka. Jde o zvláštní region, kde lidé stále hovoří originálním těšínsko-jablunkovským nářečím zvaným „po naszymu“, tak odlišným od ostatních českých dialektů. Trujkunt, česky trojúhelník, jehož pomyslné vrcholy tvoří „werk“, hory a tradice, je zároveň prostor, kde život píše zajímavé příběhy. Vyšetřovatel ostravské kriminálky major Roman Saran opět řeší vraždy spáchané za podivných okolností. Příběhy Klasztor a Návrat plynule navazují na předchozí trilogii. Ukazuje se, že klášter nemusí být jen duchovním místem a že minulost je někdy lepší nechat nedořešenou. Přijde také chvíle, kdy pěsti svérázného policisty nestačí. Je třeba tasit zbraň…

Bibliografické údaje

EAN 9788025734650
ISBN 978-80-257-3465-0
Počet stran 200
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4,5 (6x)

Recenze v médiích

idnes.cz

Tomáš Králíček: Elitní česká mordparta. Do rukou to bere major Saran

(...) Neortodoxně, neurvale, realisticky, byť s prvky nepřemožitelného, může na lidi působit major Roman Saran, elitní vyšetřovatel ostravské mordparty. Nový policejní hrdina na bohatém literárním poli má něco do sebe. Má své klady i zápory, image rockové hvězdy a rváče, jeho postava přesto klame. Kdo by čekal, že se při svém zhruba metru a sedmdesáti centimetrech s radostí postaví i dvoumetrovému svalnatci a ještě ho může nazvat obrazně řečeno zákuskem?  

Názory
čtenářů

Eva K.
12. 4. 2021

Do Trujkuntu jsem...

(...) Do Trujkuntu jsem se zamilovala. Úžasné prostředí, lokální příjmení a dialogy po naszymu. Jsem rozená Třinečanka, takže prostředí důvěrně znám a tím víc si knihu užívám. Saran je svérázný detektiv a "neskutečný cyp", jak by se u nás řeklo. Myslím, že díky neokoukanému prostředí a dobře promyšleným případům dokáže kniha zaujmout čtenáře ze všech koutů republiky. Těším se na další pokračování.

Jitka S.
6. 4. 2021

Po přečtení prvního...

(...) Po přečtení prvního dílu krimipovídek Trujkunt jsem neváhala s koupí druhého dílu ani na vteřinu. Je to svižné, vtipné, chytré. A hlavně uvěřitelné. Je to přesně ten typ literatury, kdy si přesně dokážete představit všechny hlavní postavy i prostředí. Je zřejmé, že autor zná prostředí jak své boty, věříte mu všechno. Od svérázného majora Sarana až po místní postavičky. Těším se na další pokračování.

Zdeněk N.
4. 4. 2021

Přečteno za dva...

(...) Přečteno za dva víkendové večery a skutečně návykové. Doporučuji všem. Doufám, že autor nezahálí a já se budu moci při nákupu dalších dílů znovu podívat na třikrát jednadvacet do černých očí brunetky, prodavačky z prodejny knih Kosmas.

Pavel K.
3. 4. 2021

Autor se s...

(...) Autor se s tím moc nepárá. Nesbo to sice není, ale oba Trujkunty jsou čtivé a zábavné. Takový americký akční seriál odehrávající se na východě Česka, kde se mluví divně "po naszymu".

Dan H.
27. 3. 2021

Dojmy z posledních...

(...) Dojmy z posledních stran prvního příběhu, kdy jsem nabral kyselého výrazu, vyhladil povedený příběh druhý. Velká škoda, že závěry po rozuzlení jsou "alá ...honem, honem, zavíráme"

Markéta
2. 1. 2021

Od knihy se...

(...) Od knihy se nedá odtrhnout, už se těším na pokračování. Pocházím z třinecka, takže je moc fajn číst o místech, mentalitě lidí a jazyku, které jsou mi důvěrně známy. I když mi chování majora Sarana připadá už trochu přehnané, tak za mě super kniha. Rozhodně doporučuji

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné