Jadvižin polštář

rok vydání – 2002
Doporučená cena je 359 Kč

Deníkový román maďarského spisovatele je milostným dramatem, ve kterém probleskuje život a dějiny nejmenované slovenské vesnice v Maďarsku 20. století.
Ona ho vábí i odstrkuje zároveň. On bez ní nedokáže žít. Oba dva k sobě připoutává hluboká touha a vzdaluje od sebe nevysvětlitelný odpor. Po celý život však k sobě vášnivě hledají cestu. O mnohém z toho, co jeden před druhým nikdy nedokázali vyslovit, píší v tomto deníku. Po jejich smrti v něm pokračuje její syn, jímž jejich rod vymírá. Zůstává tento deník. Ale skutečná příčina jejich nesouladu je navždy zahalena rouškou tajemství.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072034543
ISBN 80-7203-454-5
Počet stran 350
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13,5cm x 20cm
Vydání 2002 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Michaela Černá, zahradaslov@radioakropolis.cz, Praha nehodnoceno
14. 3. 2003

Jadvižin polštář je kniha-zjevení...

(...) Kniha Jadvižin polštář je naprosto úžasná. Kultivovaná a zároveň čtivá. Když autor poodhalí roušku tajemství nějaké skutečnosti, roušku nevyhazuje, naopak jí elegantně zahalí něco jiného. Překvapení jsou dynamická, zdánlivě jasné věci se ukazují zarouškované až po bradu. To se však neděje na úkor srozumitelnosti. Navíc Jadvižin polštář přímo kypí jazykovou vynalézavostí, z truhlice slovní zásoby přetéká závratné bohatství slov. VELMI doporučuji k přečtení!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento překladatel u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.