Foucaultovo kyvadlo

rok vydání – 2015
Doporučená cena je 688 Kč

Foucaultovo kyvadlo, obvykle vnímané jako symbol rozumového poznání, se v Ecově románu stává hrůzným nástrojem, který nelítostně ukončí to, co mělo být pouhým žertem. Obsáhlý román, jehož deset oddílů nese názvy kabalistických sefir, je napínavým příběhem odhalování rozsáhlého spiknutí, osnovaného po dvě tisíciletí nejrůznějšími tajnými společnostmi.
Údajný „Plán“, vzniklý z rozmaru hrstky přátel, začne žít vlastním životem a své tvůrce vhání do dramatických situací od Itálie až po Brazílii. Vedle strhujícího příběhu nabízí kniha zasvěcený pohled na různé esoterické proudy v evropském myšlení.

Bibliografické údaje

EAN 9788025710586
ISBN 978-80-257-1058-6
Počet stran 672
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21,1cm
Vydání 2015 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

3,5 (2x)

Názory
čtenářů

HannyC
2. 11. 2017

Kniha, která zraje jako víno :) … a vy spolu s …...

(...) Kniha, která zraje jako víno :) ... a vy spolu s ní :) ... "životní" moudrost je tu podávána po kapkách, stránku za stránkou ... někdy poutavě ... někdy zdlouhavě ... i když se zprvu zdá, že je vše psáno akademikem pro akademiky po několika desítkách stránek zjistíte, že si tam "dost" najde i milovník thrilleru ... čtení, které vás dostane výš o "další" životní level :) ... jistojistě :)

marty
7. 11. 2015

Bohužel nedobrý ebook...

(...) 1) Na čtečkách nepoužitelné - poznámky neprolinkovány - přislíbena náprava.
2) Oproti dotisku z roku 2003 vydáném Českým klubem je poznámkový aparát značně okleštěn. V některých případech je to v pořádku, protože se jedná o nový překlad, kde jsou termíny vysvětleny jako součást překladu. Ovšem v ostatních případech prostě chybějí. Jak je to možné, když vysvětlivky vytvářel překladatel, fakt nechápu.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné