rok vydání – 2020
Doporučená cena je 598 Kč

Když se v dánském království objeví monstrum a začne požírat místní muže a ženy, zkáza celého národa se zdá být nevyhnutelná… Až dokud z druhého břehu moře nepřipluje na pomoc hrdina Béowulf. Mladý válečník, jehož zdobí kromě nezměrné síly a odvahy také šlechetnost a oddanost. Poradí si tento statný Géat s hrůzostrašnou obludou a uchrání Dány od pohromy?
Hrdinský epos Béowulf stál u zrodu anglické literatury. Již přes tisíc let inspiruje generace autorů, od J. R. R. Tolkiena po hollywoodské scénáristy.
Španělské autorské duo Santiago García a David Rubín nyní přivádí tuto slavnou báseň do 21. století v podobě „vikingského westernu“, grafického románu BÉOWULF.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025732441
ISBN 978-80-257-3244-1
Počet stran 200
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 22cm x 31cm
Vydání 2020 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

ČBDB

Kristýna Ljubková: Komiksový Béowulf a jeho démoni

(...) Hrdinské eposy byly od dávných dob součástí literárního světa. Celá řada literátů se k těmto dílům vrací a obléká je do nových šatů za účelem přitáhnout pozornost soudobého čtenáře. Nejinak je tomu v případě Beowulfa, kterého autor scénáře Santiago García a výtvarník David Rubín zahalili do nového hávu. Možná by bylo bližší pravdě uvést, že mu spíš veškeré šaty sebrali a vyslali ho do boje s démony nejen těmi vnějšími, ale i s těmi, se kterými svádíme dennodenně své boje uvnitř nás. Komiksového Béowulfa vydalo před pár týdny nakladatelství Argo v českém překladu Ondřeje Hrácha.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.