S náčelníkem Atapanou za amazonskými indiány

Kdy?
Úterý 15. listopadu 2022, 18:30
Kde?
Vršovické literární centrum Waldes, Moskevská 57, Praha 10

Etnolog, spisovatel a publicista Mnislav Zelený – Atapana se zajímá o indiánské kmeny Amazonie téměř celý život. V roce 1989 byl při svém pobytu mezi indiány kmene Jawalapiti adoptován do kmene a získal indiánské jméno Atapana.

Dnes už má jméno nové, které získal při své poslední cestě se svými dětmi i vnuky, když letos podnikli za amazonskými indiány výpravu. Jak se Atapana jmenuje dnes, o čem se indiáni nejraději baví, jaké to je projít tradičním krvavým rituálem rozřezáváním kůže ajak vypadá indiánský pohřební rituál karup? A jak to celé prožívala jeho dcera Petra Drvoštěpová? O tom se dozvíte v pořadu DoSlova moderátorky Lenny Trčkové v Literárním centru Waldes. Pořad doprovodí výstava kalendáře INDIÁNSKÁ STEZKA 2023 s ilustracemi od Oglého Yamní Junka.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

Kde: Vršovické literární centrum Waldes, Moskevská 57, Praha 10 – Vršovice

Bude promítnut i náš velmi ne-profesionální dokument o naší cestě k indiánům v Brazílii s jejich tanci, obřady, zpěvy, rituály, zápasy, ukázkou složitého indiánského protokolu ale i stavbou nové maloky který se jen těžko vybíral z 10 natočených hodin. Bude to jakási premiéra pro naše přátele a příznivce.

Těší se Atapana