Ondřej Štindl na festivalu Krásný ztráty

Kdy?
Pátek 11. srpna 2023, 17:15
Kde?
Festival Krásný ztráty, Všetice

Kosmas a Argo jedou letos na letní festival Krásný ztráty ve dnech 11. a 12. 8. Cílem festivalu na malebném statku ve středočeských Všeticích je pohoda a jeden z nejhezčích hudebních letních víkendů, který si společně s diváky a hudebníky pořádně užijeme. Kromě našich příspěvků do nehudebního programu, které zajistí Ondřej Štindl a Marka Míková, se můžete těšit na Michala Prokopa & Framus Five, Monkey Business, Vlastu Redla & AG Flek, bráchu Micka Jaggera Chrise, Prago Union a mnoho dalších.

O 2 x 2 lístky na letošní festival si můžete zasoutěžit na FB Kosmas.cz do úterý 8. 8. 2023.

 

Ondřej Štindl o svých knihách

pátek 11. 8.  2023 v 17.15

Ondřej Štindl není jen novinář a hudebník, ale i autor několika oceňovaných knih, o kterých si bude povídat se svým redaktorem Petrem Onuferem. Nejnovější román, Tolik popela, reflektuje proměny světa za počínající pandemie.

Ondřej Štindl (* 1966) je spisovatel, scenárista, publicista a DJ. Studoval na Pedagogické fakultě UK, po listopadu 1989 patřil k zakladatelům Radia 1, kde dodnes pravidelně vysílá. Coby filmový a hudební kritik debutoval v Kritické Příloze Revolver Revue; působil v Lidových novinách, české sekci BBC či časopisech Týden a Echo; nyní je komentátorem Deníku N. Za své scénáře získal dvakrát cenu Český lev (v roce 2010 za film Pouta a v roce 2017 za seriál Svět pod hlavou). V roce 2020 byl za svou novinářskou práci vyznamenán Cenou Ferdinanda Peroutky. Je autorem románů Mondschein (2012), K hranici (2016), Až se ti zatočí hlava (2020) a knihy portrétů 50 podivuhodných postav (2018).

Ve svém novém románu Tolik popela (2022) potvrzuje, že je – řečeno s českými literárními recenzenty – „výborný vypravěč s nezaměnitelným stylem“ (Reflex), vyznačujícím se „nezvyklou bohatostí i obrazností jazyka“ (Deník N), jehož příběhy jsou vždy vystavěny „s vnitřní logikou, a přitom s překvapivými zvraty, s kompoziční čistotou a funkčností všech součástek“ (Respekt).