Listopadové #mojeargo je tu a s ním zajímavé literární osobnosti

velky_banner_mojeargo

V minulém čísle magazínu #mojeargo jsme vám slibovali číslo o skvělých osobnostech – takže ho pro vás máme.
Dočtete se tu o zajímavých lidech, kteří mají s Argem něco společného. Tak třeba Barack Obama. Bohužel se nám nepodařilo udělat rozhovor přímo s ním, ale zvládli jsme vyzpovídat Martina Svobodu, překladatele prezidentských memoárů s názvem Země zaslíbená. Martin Svoboda za bývalého prezidenta zaskočil srdnatě a rozhovor určitě doporučujeme k přečtení. Ale jeden americký rozhovor máme.

Zdena Salivarová vydává po letech v Argu svůj skvělý román Honzlová, což je pro nás mimořádná událost, ke které jsme do tohoto čísla připravili zajímavý a podstatný materiál. A pokud jste ještě nečetli samotnou knihu, skoro vám závidíme!

V Americe zůstaneme i ve článku o nové knize Jordana B. Petersona s názvem Řád není všechno. V té říká, že pro život je důležitý i chaos. Ujišťujeme, že o tom v Argu něco víme a život bez něj bychom si snad ani neuměli představit…

Máme pro vás i rozhovor s nizozemským spisovatelem Arthurem Japinem, který přijel na konci září představit na Svět knihy svůj román Paní Degasová.
Vzhledem k tomu, že Arthur Japin je nejen držitel celé řady literárních ocenění, ale také velice charismatickým a zajímavým člověkem, bude nám ctí představit vám jeho i Paní Degasovou v našem magazínu.
V dalším rozhovoru se setkáte s grafikem, malířem a spisovatelem Miloslavem Mouchou, jehož tvorbu zná bez nadsázky celý svět. My máme tu čest, že můžeme vydat knihu o jeho díle. V roce 2019 jsme už stihli vydat rozhovorovou knihu O všem s podtitulem Rozpravy a obrazy, která vznikla na základě debaty s Wilfriedem Pragerem.

V neposlední řadě jsme se také vypravili za Františkem Šmahelem, naším (v Argu) nejoblíbenějším historikem, s nímž jsme se bavili o jeho životopisu Jan Žižka, který vznikal ve výbušné atmosféře roku 1968. Šmahel Žižku popisuje živě, stejně jako živě vede jakoukoli diskusi či rozhovor – čehož budete svědky.

Krom toho vás čekají soutěže, slevy, žebříček nejprodávanějších titulů – zkrátka držíte v rukou, pardon, vidíte na monitoru další díl vašeho oblíbeného čtení o literatuře.

Všechno tohle a mnohem víc najdete ZDE:.