Zrcadlo a světlo

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 698 Kč

V románu Zrcadlo a světlo se završuje trilogie pojednávající o osudech Thomase Cromwella, chudého kovářského syna, který se vlastními schopnostmi vypracoval na pravou ruku anglického krále Jindřicha VIII.
První dva svazky – Wolf Hall a Předveďte mrtvé – líčí Cromwellův vzestup a okolnosti, za kterých se postupně stal Jindřichovým nepostradatelným rádcem. Zrcadlo a světlo navazuje přesně v okamžiku, kde druhý díl končil: kat si čistí krvavý meč, dvorní dámy ukládají do rakve bezhlavé tělo Anny Boleynové. A Thomas Cromwell vyráží na závěrečný úsek své pouti, přes vrchol politické moci a pád z výsluní královy obliby až k popravčímu špalku.
Kritika označuje cromwellovskou trilogii Hilary Mantelové za největší anglicky psaný historický román, který zatím v tomto století vznikl.

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025736852
ISBN 978-80-257-3685-2
Počet stran 740
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16cm x 23cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

magazin.aktualne.cz

Michala Marková a Petr Vizina: Historické romány nečtu, Mantelová je ale úžasná

(...) "Mantelová dokázala proměnit pohled na Thomase Cromwella. Většinově máme tendenci jej vnímat jako padoucha, ona z něj ale dělá vlastně frajera," přibližuje překladatelka. A vysvětluje, čím si ji autorka, která byla už dvakrát poctěna Bookerovou cenou, získala: "Je neuvěřitelně precizní. Drží se historických pramenů a dokáže doplnit bílá místa."

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné