Zlatý kompas

Jeho temné esence I.

rok vydání – 2018
Doporučená cena je 378 Kč

První díl rozsáhlé románové fantasy trilogie. V paralelním světě podobném tomu našemu žije dvanáctiletá Lyra. V jejím světě má každý člověk daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším zpodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích. Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni. Na cestě ji provází aletheometr, přístroj podobný zlatému kompasu, který tomu, kdo s ním umí zacházet, odpoví na každou otázku.

Bibliografické údaje

EAN 9788025724439
ISBN 978-80-257-2443-9
Počet stran 400
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2018 (4. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Bl00dsuck3r
20. 2. 2012

Výborná kniha...

(...) Pro mne byla tato kniha velmi příjemným překvapením. Autor zasadil svůj děj do naprosto skvělé kulisy a atmosféru knihy doplňuje skvělý spád a jazyk. Děj shledávám velmi povedeným a už na začátku jsem si oblíbil daemony, neodlučitelné a bdící strážce. Po zakoupení této knihy jsem si ji přečetl já, posléze můj kamarád a oba dva jsme si to náležitě užili. Pakliže je někdo příznivcem velmi dobré fantasy, tomu tuto knihu vřele doporučuji.

Petr Smolka, nehodnoceno
18. 5. 2011

Přebal nic moc ale kniha skvěla...

(...) Tuto knihu a celou trilogii jsem přečetl už minimálně 5x a proto můžu říct je určena dospělým a mladším. Kniha obsahuje mnoho úvahových otázek a odpovědí na ně takže člověka donutí uvažovat čtenáře o celém příběhu. V každém díle se ukazuje jiný hlavní hrdina, který se vždy setkat s hrdiny minulých dílu. Knihu doporučuji všem co obdivuji fantazi, scifi a dobrodružné romány, které mají bohaty děj.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné