rok vydání – 2024
Doporučená cena je 488 Kč

Miloš píše básně. Miloš je zedník. Miloš umí spravit každé hodinky. Miloš žije v šumavské vesnici kousek od hranic s NSR, tedy s Německou spolkovou republikou – a jsou 80. léta 20. století. Každý se snaží protloukat, jak se dá, většinou pod heslem „kdo nekrade, okrádá rodinu“. Miloš je ovšem jiný než většina jeho sousedů a kamarádů, vyčnívá nad panoptikum chlapíků, kteří večer co večer v hospodě cucají své pivo a opakují stále stejné fórky. Miloš je dobrák, a kdyby nebyl i kus mužského, posmívali by se mu do očí. A pak jedné bouřlivé noci v lese u domu zvaného Pazderna uklouzne po blátě a sjede jako Alenka králičí norou do jiného světa. Není ale ani v kraji divů, ani za zrcadlem, nýbrž… za čárou.
Daniela Šafránková rozvíjí mírně bizarní příběh z dob, kdy naše obýváky zdobily plechovky od coca-coly a okresní estébáci viděli ideovou diverzi i ve fialové krávě.

Bibliografické údaje

EAN 9788025743423
ISBN 978-80-257-4342-3
Počet stran 272
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13,5cm x 20,5cm
Vydání 2024 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

novinky.cz

Propadnout se do západního Německa, do slova a do písmene

(...) Rozkošný hrdina, šumavské pohraničí a šedivá osmdesátá léta, která budou za pár týdnů minulostí. Tyto tři elementy a prazvláštní náhoda navrch stačí spisovatelce a výtvarnici Daniele Šafránkové k tomu, aby z románu Za čárou vykouzlila náramně radostné vyprávění o tíživých časech.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné