Vybrané okruhy z mechaniky pohrom

rok vydání – 2008
Doporučená cena je 458 Kč

Prvotina čtyřiadvacetileté, neobyčejně nadané americké autorky, vzbudila v roce svého vydání, 2006, nebývalý ohlas: nejdříve z důvodů atraktivní podoby jako krásná autorka (mnozí tvrdili, že se jí dostalo takové pozornosti jen kvůli tomu, jak vypadá), a hned vzápětí chválou kritiků za výjimečný talent. Detektivní příběh je napsaný s takovou bravurou pro detail i celkovou koncepci, matení i napětí, a s takovým vtipem, že jej někteří recenzenti označili za příliš "velkolepý ohňostroj nápadů a bonmotů".

Román je koncipovaný do kapitol nazvaných podle povinné četby z kánonu americké a světové literatury. Hlavní hrdinkou a vypravěčkou je studentka na vysoké škole Blue van Meerová, která pouze se svým otcem (matka zahynula), vysokoškolským hostujícím profesorem jezdí semestr od semestru od školy ke škole, až na jeden celý rok zakotví na prestižní škole St. Gallway (smyšlené) v Severní Karolíně. Zde se Blue stane záhy členkou tajného eltiního spolku studentů vedených profesorkou filmové vědy charizmatickou Hannou Schneiderovou, jejíž život (i smrt) jsou opředeny samými tajemstvími.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

ISBN 978-80-257-0064-8
Počet stran 436
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 17cm x 23cm
Vydání 2008 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (2x)

Názory
čtenářů

anton
9. 9. 2012

pomalý rozjezd, ďábelský závěr...

(...) Začátek rozvláčný, v podstatě se nic neděje, u knihy mě udržel zajímavý jazyk, ovšem postupně, po oné mimořádné události nabírá kniha na tempu, které se stupňuje a napětí v závěru vrcholí, že na jednu stranu chcete číst dál a dál, na stranu druhou si chcete tento pocit vychutnat a dopřát co nejdéle.

Pavlína, Brno nehodnoceno
13. 2. 2010

Skvělé...

(...) Nemohu se od této knihy odtrhnout. Je výborná, promyšlená. Bonbónek pro milovníky literatury.

řetězka, Praha nehodnoceno
1. 4. 2009

doporučuji...

(...) Kniha výborná a rozhodně oceňuji skvělý překlad, čte se to příjemně, až hltavě.

Lucie K., Řevnice
4. 3. 2009

Fenomén...

(...) Dlouho jsem se četbou románu takhle nepotěšila. A děkuji Petře Kůsové za výtečný překlad!

Anonym nehodnoceno
26. 2. 2009

Nebojte sa, nepotrebujte žiadne znalosti z fyziky ani matematiky...

(...) Vybrané okruhy z mechaniky pohrom som kúpil vlastne iba náhodou. A dobre som spravil. Keby som túto knihu prepásol, bolo by mi to veľmi ľúto. Zábavná, napínavá, inteligentná, dobre napísaná.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné