Vidličkou po mapě

...aneb gastronomická odysea a jiná kulinářská dobrodružství

rok vydání – 2023
Doporučená cena je 498 Kč

Víte, kdo byl kapitán Buchta? Co znamená, když slivovice řetízkuje? Kolik a jakých surovin s sebou vláčel údajně nepotopitelný Titanic? Jak se dá pohádkově zbohatnout při sbírání hub? Kdo popsal strop jedné slavné britské hospody? Co má společného královna Margherita Savojská s bazalkou, mozzarellou a rajčaty? Anebo jak svatý Martin přišel k huse?
Dagmar Heřtová ráda vaří, ochutnává, cestuje a hledá souvislosti. Vaření má tak trochu v genech, to ostatní bude mít kořeny v její zvědavosti. Když to všechno spojíte, vzniknou malé literární útvary, v nichž se pojí střípky historie, osobních zkušeností, praktických rad a rozjímání o jídle ve všech jeho souvislostech. A často je jako bonus přidán recept, nad nímž se sbíhají sliny.

Bibliografické údaje

EAN 9788025741412
ISBN 978-80-257-4141-2
Počet stran 360
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 16cm x 23cm
Vydání 2023 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Michal Záruba
2. 11. 2023

Náhodou jsem v...

(...) Náhodou jsem v knihkupectví narazil na Vaší knihu Vidličkou po mapě. Čekal jsem spíš jeden recept za druhým, což tohle není, ale nakonec jsem se rozhodl jí koupit. A je super! Působí uceleně, moc dobře se čte, v každé kapitole je moc zajímavých věcí, plus nějaký ten recept. Tohle jsou příběhy o jídle. Vlastně historie jídel. Děkuji, krásné čtení a inspirace, zase jsem o něco chytřejší 😉

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy od tohoto autora

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.