Tracy´s Tiger / Tracyho tygr

Bilingvní vydání

rok vydání – 2001
Doporučená cena je 198 Kč

Bilingvní vydání americké kultovní novely čtenářům znovu připomene půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, na něhož mladík už od dětství čeká, aby v něm probudil lásku k dívce Lauře a naučil ho dalším důležitým věcem, jež potřebuje mladík ke své proměně v muže.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072033751
ISBN 80--72-03-3-75--1
Počet stran 204
Jazyk anglickyčesky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 12cm x 22cm
Vydání 2001 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Martin, Karlovy Vary nehodnoceno
1. 9. 2008

cloumák...

(...) Neboť tygr je láska a víc nemá smysl říkat, jelikož tímto spojením Saroyan řekl vše, o co se snažili stovky jeho předchůdců. 3 slova a je v nich krása celého života, alespoň pro toho, kdo ji chce vidět. Díky Wiliame

David, Blansko nehodnoceno
3. 11. 2007

nádhera...

(...) Tracyho tygr je moje nejoblíbenější knížka. Už dlouho. Když jsem ji dostal od bratra k narozeninám, vůbec jsem se zpočátku nemohl dostat k jejímu přečtení, pak jsem začal číst, jedním dechem, přečetl jsem ji asi za dvě hodiny. A pak pořád dokola. Něčím mě pohltila, má v sobě něco krásného. Doma mám knihu vydanou nakladatelstvím Argo v roce 1997. Moc se mi líbí i výtvarné zpracování. Nádhera. :)

AnezkaStrmiskova@seznam.cz, Velešovice nehodnoceno
13. 9. 2007

doporučuje i náš pes...

(...) Bohužel dříve než já si knihu přečetl náš zlatý retrívr Bárny a to si jí sebral na stole kde ležel i talíř s koláčky takže opravdu musí stát zato.

Anonym nehodnoceno
29. 12. 2006

Podle mého…...

(...) Kniha je originální, velmi dobrá, ale rozhodně ne vynikající. Znám lepsí, ale i tak ji velmi doporučuju. Myslím, že je tak moc oblíbená protože v ní každý netradiční člověk najde sebe a je pro lidi, kteří jsou sami tak trochu jako Tracy. Je i moc dobře ilustrovaná...je psána ve dvou jazycích...ideální dárek pro vaše přátelé, kteří jsou z rodu Tracyho :-)

RJH, nehodnoceno
16. 8. 2004

na celej život...

(...) Tygra jsem četl jedním dechem a když jsem nakonec užasle vydechl, bylo jasný, že mám další knížku na celej život a novýho adepta na 'moje nejoblíbenější'. Když si tohle dílko najdete v nějakých 'stručných obsazích knih k maturitě' nebo tak něco, zdá se vám o ničem, ale když to čtete, zahalí vás a pohltí. Navíc originál je psán snesitelnou angličtinou, můžete kdykoli juknout do vedlejšího českého překladu, takže ideální záležitost pro studenty angličtiny nebo procvičení v téhle řeči. A když k tomu připočtete moc hezký výtvarný řešení, 'fyzickou stránku' knížky, je to prostě luxus do knihovny. (PS: Ačkoli to tak může vypadat, tohle moje povídání opravdu neplatí nakladatel, to je zasloužená chvála od srdce :o)))

Vlcek_Michal@seznam.cz, Nový Bor nehodnoceno
12. 11. 2002

Skvěle zpracovaná klasika...

(...) Kniha Tracyho tygr v bilingvním vydání od nakladatelství Argo je nádherně zpracovaná. Doporučuji všem, kteří chtějí obohatit svoji knihovnu o unikátní verzi tohoto slavného díla doplněnou o milé ilustrace.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné