Jak jsem vyhrál válku/ How I Won The War

rok vydání – 2008
Doporučená cena je 298 Kč

Nesmrtelný válečný román, v němž válku bere vážně snad jen jeho hlavní protagonista, poručík britské spojenecké armády Ernest Goodbody, vychází v anglicko-české verzi. Donkichotský Goodbody se během několikaleté anabáze snaží vrátit válce její důstojnost, ale čtenář záhy pochopí, že jde o absurdní počínání – válka je beznadějně směšnou záležitostí a smích je také to jediné, čím ji lze porazit.

  • kniha
Překlad
Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788072039685
ISBN 978-80-7203-968-5
Počet stran 465
Jazyk anglickyčesky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 20cm
Vydání 2008 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

hrubyludek@atlas.cz, Praha nehodnoceno
18. 11. 2010

Množství humoru...

(...) Chtěl bych něco říci o knize Patricka Ryana-Jak jsem vyhrál válku. Ten, kdo si knihu pořídil, rozhodně chybu neudělal. Je velmi málo příběhů a vlastně i autorů, kteří by se na 2.světovou válku podívali s takovým množstvím humoru, jako právě Patrick Ryan. V lecčems připomíná kniha Haškova Dobrého vojáka Švejka. Musím říci, že nebyla snad jediná kapitola této knihy, kde bych se alespoň neusmíval. Spíše jsem ale 'řičel' smíchy. Hlavní postava knihy, poručík Goodbody bere válku tak vážně, jak je to jen možné a právě tento jeho vztah k válce je nanejvýš humorný. V některých případech je velmi vynalézavý, ovšem na členy své jednotky rozhodně nemá. Na příkladu jeho jednání a jednání prostých vojáků je absurdnost války i armády nádherně zřetelná a tohle vše dělá z románu nádherné čtení.

Helena Mannová, Frýdek.- Místek nehodnoceno
19. 8. 2008

Výborná...

(...) Jedna s nejlepších knih co jsem četla,prostě anglický voják Švejk.Jak je mi zle hned po ní sáhnu a hned je všechno lepší.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento ilustrátor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.