Tantra: kult ženského principu aneb jiný pohled na život a sex

rok vydání – 1995
Doporučená cena je 349 Kč

Kniha belgického propagátora jógy přibližuje tantrické učení, které vyznává kult ženského principu a nabízí jiný pohled na sex.

Tantrismus zdůrazňuje, že v absolutně nerozlišeném bytí se nejdříve probouzí vědomá energie, která je také Matkou světa. Tato nejvyšší Šakti se stává tvořivou kosmickou vibrací. Nerozlišená vibrace se upevňuje a dosahuje projevu, jenž se nazývá parabindu, nejvyšší zárodek. Když se tato univerzální vibrace stala vědomou, vytváří nekonečnou rozmanitost forem. V tomto jedinci je nejvyšší životní energie. Od počátečního vědomí vznikají všechny předměty a bytosti tohoto vesmíru. V tantrickém myšlení stejně jako v indickém obecně mají všechny předměty a bytosti stejný původ, liší se pouze stupněm soudržnosti, hutnosti a uspořádáním. Daná ideová soustava představuje životní praxi a návody k proniknutí k oněm silám utajeným v našem nitru.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788085794403
ISBN 80--85-794--40--3
Počet stran 494
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 21cm
Vydání 1995 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Petr Juříček, Frýdek-Místek nehodnoceno
20. 5. 2010

excelentní titul...

(...) Nyní čtu tento titul,j sem vášnivý čtenář Oshových titulů jeho smýšlení, které praktikuji i ve svém životě včetně meditací. Tato kniha s tím hodně souvisí a je opravdu skvostná hodně mi osvětlila Indický kastovní systé, který je zastaralý zkostnatělý a zcela nechutný. Vřelel doporučuji všem co se upínají tímto duchovním směrem života.

dannaniela, Slovensko, Prievidza.
21. 1. 2008

number one...

(...) Jedna fantastická kniha, kultovka v mojom hodnotení. Prináša pohľad na históriu, zmysel a návod k ceste do raja. Úžasne mi pomohla k viere vo vlastnú intuíciu a utvrdila ma v 'správnosti' svojho konania. ĎAKUJEM.

jezibaba@email.cz, Praha nehodnoceno
12. 9. 2007

Jiný pohled...

(...) Souhlasím s předchozím, jen bych dodala, že v knize se člověk dozví i dost o Indnii a jiných velice zajímavých tématech, které do knihy patří, ale nikdo by je nečekal. Rozhodně to není jen stupidní kniha o sexu, polohách a technikách, jako jedna stejnojmenná, kterou jsem bohužel četla. Mohu jen doporučit.

Anonym nehodnoceno
28. 11. 2003

Zásadní kniha, pokud se zajímáte o tantru...

(...) Styl A.Lysbetha je ctivy, dost popularizovany pro zapadniho cloveka, ale presto autenticky, bez marketingovych trhaku alá 'jak ovladnout mysticky kobri dech za 20dnu :)'. Obsahuje kapitoly o historii, filosofii i prakticka cviceni, zaroven pronika do hloubky a popisuje uskali a zacatecnicke chyby. Rozhodne doporucuji!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné