Tak trochu úžasní

rok vydání – 2012
Doporučená cena je 298 Kč

Všichni nesnáší dokonalé rodinky. Takže Battleovy si prostě zamilujete! Ideální čtení pro každého, kdo měl v životě pocit, že s ním doma žije podivná skupinka cizinců, kterým se říká příbuzní. Nejprodávanější humoristická kniha roku 2011 v Británii. Prodáno více než 660 000 výtisků!
Kniha humorným způsobem vypráví o obyčejné anglické rodině a především o sedmnáctileté Doře, která se považuje za ošklivku a teprve se učí hledat si zdravé sebevědomí. Dělá při tom ty základní chyby – například se přes Facebook seznámí s člověkem, který se vydává za někoho jiného než je, a má v úmyslu dívce ublížit.
Její matka Mo, těsně před padesátkou, zjišťuje samé nepříjemné věci, hlavně to, že přestože je dětská psycholožka, nerozumí ani jednomu ze svých dvou dospívajících dětí. Taky v poslední době zešedivěla, a to jak zevnitř, tak vně. Její tvář působí na děti jako maska tlustého mandarína. Ještě že má muže. Ano, je to muž, takže tady se žádná velká pomoc očekávat nedá. Ale má taky psa a spoustu dalších problémů, které je třeba řešit.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025706695
ISBN 978-80-257-0669-5
Počet stran 288
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 20,5cm
Vydání 2012 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (5x)

Názory
čtenářů

Matiášová Iva
30. 11. 2013

Odradila mě...

(...) Možná jsem to měla zkusit víckrát, ale nepodařilo se mi do knihy začíst. Dala jsem tomu šanci dvakrát - a nic. Trochu mě odradily hned první věty mladé slečny. Tolik sprostých slov na mě bylo moc. Já vím, že to má být puberťačka, ale až takový slovník vůči matce? I dál mi přišlo, že je to o ničem. Zas až tolik oddechu asi nepotřebuju. :)

panKaplan
31. 5. 2013

Chytrý humor...

(...) Níže se píše, že je to čtení spíš pro dámy. Nesouhlasím. Frenchová svým druhem humoru zaujme i muže, kteří její břitké sarkasmy a břitký jazyk rozhodně ocení :) Bavil jsem se hodně a neváhám dát knize plný počet hvězdiček.

Mag
18. 4. 2013

Spíš čtení pro dámy o rodinných trablech...

(...) I když je kniha určena dle mého mínění spíš pro něžnější část populace, přelouskal jsem ji s chutí a místy se i zasmál.
Mladý buzík je "tak slaďoučký", dcerka tak beznadějně hloupoučká (na její věk téměř 18 let) a matka ne hloupoučká, ale místy zcela blbá. A tak to pěkně plyne. Zčásti dost předvídatelně, ale tolik to nevadí.
Zase něco jiného než moje oblíbené detektivky a romány.

Ivana Drakslová
25. 2. 2013

Odpočinkové čtení...

(...) Zábavně napsané, mluva mladé hrdinky mi hodně připomíná "blbou blondýnu" I. Pazderkové. Každopádně příběhy jednotlivých hrdinů jsou reálné a podané čtivou formou. Co bych knize vytkla je překlad, kdy některé věty byly tak složitě přeloženy, že ani po několika přečtení jsem nepochopila, co tím chtěla překladatelka říct a dále nekvalitně provedená korektura (např. výskyt dvakrát stejných slov v jedné větě).
Navzdory těmto nedostatkům knihu doporučuji jako dovolenkové čtení.

Maja
3. 9. 2012

Súčasné...

(...) Aj ked sa dej odohráva v GB ,dá sa povedať,že je to všade rovnaké.Začiatok čítania sa mi ťažko rozbiehal,ale potom som sa do toho dostala a bola som zvedavá,ako to dopadne. Nakoľko mám rada šťastné konce,tak som bola rada,ako to skončilo.Milé bolo to,že som sa dozvedela aj pár fajn receptov na koláče.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné