Světy J. R. R. Tolkiena

Místa, která inspirovala Středozem

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 588 Kč

Nová kniha znalce Tolkienova díla Johna Gartha zkoumá místa, která inspirovala autora Pána prstenů k vytvoření smyšlených končin a dalších motivů jeho Středozemě.
Garthův výklad doprovází více než sto ilustrací, mezi nimiž nechybí vlastní Tolkienovy kresby a malby, příspěvky dalších umělců, archivní snímky, mapy a působivé fotografie z nejnovější doby. Místa, jež se Tolkienovi stala pramenem bohaté inspirace, se nacházejí po celé Velké Británii – zejména v jeho milovaných West Midlands a v Oxfordu, ale i v zámoří na všech světových stranách. Autor v knize identifi kuje předobrazy Hobitína, elfské Roklinky, Třpytivých jeskyní v Helmově žlebu a mnoha dalších zásadních bodů na mapě Středozemě od hor a lesů až po řeky, jezera a pobřeží.
Světy J. R. R. Tolkiena jsou uspořádány tematicky a nabízejí bohatě ilustrovaného průvodce životem a imaginací jednoho z nejoblíbenějších světových autorů, zkoumají vztahy mezi reálným světem a světem fantazie a podněcují každého, kdo by chtěl kráčet v Tolkienových šlépějích.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025732878
ISBN 978-80-257-3287-8
Počet stran 208
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 26cm x 21cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

ct24.ceskatelevize.cz

Josef Rauvolf: Kde leží Středozem? Tolkienovu fantazii a skutečnost srovnává kniha

(...) Pána prstenů, ať již knižní, nebo filmovou verzi, zná snad každý. Kniha Johna Gartha Světy J. R. R. Tolkiena přibližuje skutečná místa, která byla – téměř s určitostí – předobrazem všech těch magických kulis, jimiž Tolkien své fantastické příběhy zaplnil a ilustroval.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné