Růže pro Algernon

rok vydání – 2016
Doporučená cena je 388 Kč

S více než pěti miliony prodaných výtisků jsou Růže pro Algernon stále oblíbeným a dnes už klasickým příběhem o mentálně postiženém muži, jehož cesta za získáním vytoužené inteligence je spjata s osudy neobyčejné laboratorní myšky Algernon. Formou deníkových zápisů nám Charlie odhaluje své nitro poté, co mu operace mozku navýší IQ a zcela promění jeho dosavadní život. Charlieho inteligence se postupně navyšuje natolik, až předčí veškerá očekávání lékařů. Experiment lze považovat za vědecký průlom nepředstavitelné důležitosti až do doby, než Charlieho předchůdkyně Algernon začne nenadále vykazovat prudké zhoršení. Stane se totéž i Charliemu?

Růže pro Algernon se od doby svého vzniku objevily v nejednom filmovém či televizním zpracování, jako divadelní hra prošly nepřeberným množstvím rozmanitých realizací po celém světě a mnohými i u nás, inspirovaly rovněž řadu dalších příběhů, hudebních skladeb a celých alb. Nyní si Charlie Gordon v jednom z nejcitlivějších příběhů naší doby podmaní i vás…

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025719053
ISBN 978-80-257-1905-3
Počet stran 252
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2016 (3. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

fantasya.cz

Život je bludiště, kde najít sýr nemusí být nutně výhrou

(...) Deníkové zápisy retardovaného mladíka, jemuž prudký nárůst IQ obrátí život naruby, patří dnes již mezi literární klasiku. A přestože mnohá díla z takzvané klasické světové literatury přežívají hlavně coby položka seznamů povinné četby, Růže pro Algernon je toho osudu ušetřena. Nutno podotknout, že plným právem.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné