Příručka špatné matky

rok vydání – 2005
Doporučená cena je 258 Kč

Připadáte si stará na to, abyste po vodce zvracela, anebo příliš mladá, abyste se stala matkou? Tato kniha je prvním románem anglické spisovatelky Kate Longové, žijící ve Shropshire. Ve stejném roce, ve kterém byl Blair zvolen premiérem a zemřela Diana, mají Charlotta, Karen a bábinka zcela jiné starosti. Nechápou, co se kolem i v nich samotných odehrává. Proč je všechno tak složité? Proč ty nejsměšnější omyly přinášejí katastrofální následky? Každého z vás osloví vtipné a zároveň moudré vyprávění o mateřství a dětství v jeho nejrozmanitějších podobách, od chvíle, kdy se protrhne kondom či podáte žádost o rozvod, od okamžiku, kdy poprvé uslyšíte pláč vlastního dítěte, až do té doby, než si uvědomíte, že je tolik různých matek, kolik po světě běhá dětí, a že tou nejdůležitější věcí na světě je láska.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072036967
ISBN 80-7203-696-3
Počet stran 306
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 20cm
Vydání 2005 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Mi.Cvachova@seznam.cz, kroměříž
5. 11. 2007

Slzičky v očích cyničky...

(...) Titanic mě nechal chladnou. Stejně tak Deník Bridget Jonesové a jiné 'slzotvořiče'. Příručku špatné matky jsem si v knihovně vybrala především díky lehce infantilní obálce; předpokládala jsem, že to bude vhodný druh oddychové četby pro dny mé nemoci. Oddychu jsem si (ve fyzickém slova smyslu) však moc neužila. Knihu jsem nebyla schopná odložit ani hluboko v noci a nakonec jsem ji dočetla dopoledne druhého dne. Přestože jsem nenapravitelný cynik, při čtení této knihy mi několikrát ukápla slza.. ne však taková ta lítostivá, spíš s příchutí čehosi důvěrně známého, pousmání se nad chybami, které znám, nad osudy, které jsou podobné těm mým.. Nevím, jestli je to jen můj vlastní pocit.. Nebo jestli každá žena při čtení této knihy vidí sebe, svou matku a svou babičku.. Já jsem se každopádně beznadějně zamilovala a nemůžu se dočkat, až si tuhle knihu přečte i moje maminka.. Jsem si jistá, že se bude cítit stejně. Doporučuji!

ZKopelentová@seznam.cz, Chomutov nehodnoceno
11. 3. 2006

Ten příběh jsem zažila také...

(...) Tu knihu mi půjčila dcera. Přečetli jsme ji obě v ten pravý čas, abychom pochopili, že podobné životní strasti, jaké prožívala v uplynulém roce naše rodina, se odehrávají dnes a denně na celém světě. Jde jen o to, aby přes to všechno špatné zůstal v člověku optimistický pohled na svět a láska ke svým bližním i přes to, že vždy nesvítí slunce.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné