Ohrady pro zvířata

rok vydání – 1999
Doporučená cena je 179 Kč

Nerozlučná dvojka Tam a Richie, mladí Skotové, pracují pro firmu, jež staví ohrady pro dobytek. Podnik řídí podezřele ambiciozní a tvrdý Donald, jehož krédem je co největší efektivita práce. Krédem Tama a Richieho jsou "děvky, pivko a ročes", a z toho především ta hospoda, kam musí oba po práci zajít, i kdyby venku trakaře padaly. Firma dostane zakázku z Anglie, kam si však Donald netroufá poslat Tama a Richieho samotné a přidělí jim nového předáka (románového vypravěče). Cesta, pobyt a práce se neobejdou bez všemožných problémů, z nichž ale žádný není nikdy tak velký, aby trojici zabránil ve večerní návštěvě hospody. Pivo je jejich jedinou pohonnou hmotou. Klíčové je pak jejich setkání s řeznickou firmou bří Hallové, která potřebuje spousty ohrad pro "zvířata". Kouzelná prvotina londýnského řidiče autobusu byla vloni hned po svém vydání navržena na Knižní cenu.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072031924
ISBN 80--72-03-1-92--9
Počet stran 172
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 12,5cm x 20,5cm
Vydání 1999 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Husar Petr
23. 10. 2014

Dokonalost...

(...) Za posledních 20 let jsem nečetl snad podobně silný a důležitý román. Množství rovin, které vyprávění nabízí, je téměř nekonečné. Mrazivá i směšná absurdita skrývá více, než čtenář umí domyslet.

MS, nehodnoceno
25. 4. 2011

Ohrady...

(...) Musím říct že mě mrzí že to ho pan Mills nenapsal více. Nevím zdali bych to přirovnávala přímo ke Kafkovi - přece jen ta atmosféra není od počátku vytvořena vnějšími pocity. Vlastně se neustále koukáme zvenčí na to co se jim děje. Nic zajímavého, nic zvláštního. Jen atmosféra houstne a člověk rozvine své myšlenky. Co se vlastně stalo vůbec neví. Kniha mě nutila přemýšlet ještě pár týdnů po přečtení.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné