Oheň a krev

Historie targaryenských králů v Západozemí I.

rok vydání – 2023
Doporučená cena je 688 Kč

Staletí před událostmi líčenými ve Hře o trůny se rod Targaryenů – ti jediní z dračích pánů, kteří unikli Zkáze Valyrie – usídlil na Dračím kameni. Příběh Ohně a krve začíná u legendárního Aegona Dobyvatele, stvořitele Železného trůnu, a pokračuje přes generace Targaryenů bojujících o tento neblaze proslulý symbol, až po občanskou válku, která jejich dynastii téměř zničila.
Co se doopravdy dělo během Tance draků? Proč bylo tak smrtelně nebezpečné vypravit se do Valyrie po Zkáze? Odkud pocházejí dračí vejce, která dostala Daenerys? To je jen několik z mnoha otázek, na něž najdete odpověď v kronice psané učeným mistrem Citadely a doprovázené desítkami ilustrací Douga Wheatleyho. Do tohoto příběhu jsme mohli letmo nahlédnout už v knihách, jako byl Svět ledu a ohně, ale teprve nyní se před námi spletitá historie Targaryenů odhaluje do posledního detailu.

Oheň a krev, úvodní svazek dvoudílných dějin rodu Targaryenů, představuje ty nejvyhrocenější podoby hry o trůny a nabízí zcela nový pohled na bouřlivou, často krvavou a vždy fascinující historii Západozemí.

Bibliografické údaje

EAN 9788025739853
ISBN 978-80-257-3985-3
Počet stran 672
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 20,5cm
Vydání 2023 (2. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

fantasya.cz

G. R. R. Martin se otočil zády k ledu a ohni, aby nabídl Oheň a krev

(...) Vydat znovu Martinovu kroniku počátku vlády rodu Targaryenů nad Západozemím se nakladatelství Argo rozhodně nezdráhalo zejména proto, že seriál na motivy knihy sklízí velmi pozitivní ohlasy. Jakkoli zarytí fanoušci ságy Písně ledu a ohně velmi neradí vidí jakékoli nové počiny protřelého spisovatele, Oheň a krev jsou nejen zdařilou knihou, ale přináší i svěží vítr do žánru, který je lehce potřísněn kyselým citrónem schematičnosti.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné