Neschopnost

rok vydání – 2005
Doporučená cena je 239 Kč

Napínavý román z blízké budoucnosti, kdy celá Evropa bude pěkně spojená dokonalými zákony a neprůstřelnou ústavou, jejíž článek 13 199 říká: „Nikdo nesmí být omezen ve svém právu zastávat jakékoli pracovní místo, a důvodem odmítnutí nesmí být ani věk uchazeče, ani barva pleti, ani jeho názor či schopnosti.“ Ve spojené Evropě blízké budoucnosti totiž neschopnost neznamená možnost, s níž se musí počítat; neschopnost je tu povinná.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072036424
ISBN 80--72-03-6-42--4
Počet stran 314
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 11,5cm x 18cm
Vydání 2005 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (3x)

Názory
čtenářů

fialka, nehodnoceno
1. 12. 2010

Dokonalost sama...

(...) Je to knížka, ke které se neustále vracím. Stačí mi přečíst si pár stránek a už se směju.

Coco Bounty, PRAHA nehodnoceno
4. 11. 2007

Jaká je budoucnost? . . .boty ze zeleniny :)...

(...) No moc mě to pobavilo. Myslim si, že některejm pasážím sme v roce 2007 už hodně blízko. Ale co, aspoň bude sranda!

Cherokee,
17. 1. 2007

Nejlepší!!...

(...) Opravdu nejlepší knížka od Granta! myslím že když píše sám je to znát.Řezal sem seo d začátku do konce!

misstake, nehodnoceno
25. 4. 2006

Restaurace. Přejete si?...

(...) Nadpis mého komentáře vystihuje pasáže, u kterých jsem se pobavil nejvíc. Hodně vtipná kniha, hodně dobrá myšlenka, některé scény jakoby vystřižené ze dneška (obzvlášť vlakové pasáže) a je docela dobře možné, že neschopnost nakonec ovládne i ten náš svět. Jak zmiňují ostatní skvělé pasáže s kupováním letenek, půjčováním automobilů, vypínáním autopilotů, nerudnými policisty či přívítáním v hotelu jsou doplněny příběhem, ve kterém se občas vyskytne nějaká ta logická trhlinka. Ale každopádně super kniha.

deskjedy@seznam.cz, HK nehodnoceno
23. 5. 2005

Smích vám roztrhá bránici tak rychle že si ani nestihnete podržet střeva:))...

(...) Je to absolutně cool. Ostatně jako každá knížka od Roba Granta. Nejde to s ničim srovnat. Trpaslík je trpaslík, ten je neporovnatelnej a Kolonie je taky super - todle je víc detektivní, ale sou tam místa, který když si vybavim, tak se řehtám ještě teď a vy budete taky. Fakt že jo.

jenicko, praha
7. 4. 2005

fakt vynikajici...

(...) tahle knizka je uplne supr, je mnohem lepsi nez kolonie, ktera se mi vubec nelibila, u tohodle sem se smal porad:) spousta vtipu a ironie, doporucuji :-)

Arg, Benátky nehodnoceno
6. 4. 2005

Celkové hodnocení: 5 a 1/2 pračky whirpool…značka vítězů...

(...) Vynikající kus. S trpaslíkem bych to nesrovnával. S kolonií už vubec ne(nečet sem...zatim :)). Každopádně je to skvělá věc. Poměrně napínavá. Myslim že přiběh je celkem v pohodě až na pár nesrovnalostí který bych tady nerad rozepisoval abych vám nezkazil příběh. Akorát tak ňák nechápu tu anotaci...myslim že Harryho bych zařadil spíš někam mezi Jamese Bonda a mjr. Zemana ale rozhodně to neni někdo, s jehož schopnostmi to je napováženou.

Vana, Kocourkov
4. 4. 2005

Supr...

(...) je to sranda. Lepší než Trpaslík, lepší než Kolonie. Malé mínus je, že autorův smysl pro humor a ironii je o hodně silnější než jeho schopnost udržet příběh pohromadě. Celkově ale 10/10, protože mě autor mnohokrát strašně rozchechtal.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné