Návrat do Borga Sud

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 248 Kč

Dvě sestry, které v dětství neměly jedna o druhé tušení. Ač k sobě naleznou cestu až v období dospívání, utvoří se mezi nimi velmi silné pouto. V dospělosti si každá jde svou cestou, z jedné je univerzitní profesorka italské literatury, ta druhá - divoká a nezkrotná - střídá domovy i nekvalifikovaná zaměstnání. Setkávají se znovu, když mladší Adriana jedné temné noci zazvoní u domu své sestry a drží v náruči dítě. Od koho utíká, je v nebezpečí? Jedna druhé vpadne do života a způsobí v něm znovu zemětřesení.
Donatella Di Pietrantonio je zpět s novelou z abruzzského kraje, tentokrát se nezaměřuje na bohem zapomenutý venkov, ale na svéráz Borga Sud, starého přístavu na okraji Pescary a jeho obyvatel. Prožijete silný příběh, který vás hluboce zasáhne.

„Donatella Di Pietrantonio nám předkládá další román plný vřelých a nevyřčených emocí, který nám bude doznívat v duši ještě dlouho po přečtení."

„Di Pietrantonio se řadí ke spisovatelkám, které se nebojí podívat se tváří v tvář bolesti, dotknout se jí, a zobrazit ji ve své bezprostřednosti."

– Il Fatto Quotidiano

„Další román napsaný s intenzitou autorce vlastní. Nesmlouvavý, ostrý jako břitva." – TV Sorrisi e Canzoni

„Donatella Di Pietrantonio našla způsob, jak dále rozvést události, které načrtnula už ve svém předchozím románu Navrátilka. Zachovává vazby a střety na pozadí krajiny, rybářské osady, jež v příběhu hraje důležitou roli. – la Lettura

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025735046
ISBN 978-80-257-3504-6
Počet stran 200
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 20,6cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

deník.cz

Mateřství je nevyčerpatelné téma. Má posedlost, říká Donatella Di Pietrantonio

(...) Přestože vyrůstala s oběma rodiči, matka jako by tam pro ni nebyla. Italská spisovatelka Donatella Di Pietrantonio se proslavila románem o dívce, která je vytržena z dosavadní rodiny a bez vysvětlení vrácena svým biologickým rodičům, které nezná. Ve svých knihách se zaměřuje na mateřství a zkoumá, jaké trauma v dítěti vyvolá opuštění a pocit, že není milované.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné